Документ розробила Міжнародна робоча група із екологічних наслідків війни.

Environmental Compact є частиною "парасольки" Формули світу Володимира Зеленського. Це 50 рекомендацій для України та світової спільноти, які втілюють уніфікований підхід до оцінки впливу російської війни в Україні на навколишнє середовище, визначають підходи до компенсації за завдані збитки, а також пропозиції щодо "зеленого" відновлення.

«За два тижні буде два роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну. За цей час документовано понад 3700 злочинів проти природи. Збитки, завдані росією навколишньому середовищу України, становлять 56.7 млрд євро», - зазначив Міністр Руслан Стрілець.

За словами Міністра, якщо на початку російської війни Україна була сфокусована на оцінці збитків навколишньому середовищу від війни. В даний час вектор руху зосереджений ще й на досягненні справедливості та притягнення агресора до відповідальності. На запобіганні війнам будь-де в майбутньому. На створенні найкращих алгоритмів відновлення довкілля.

«По суті, Environmental Compact, є тією дорожньою картою, якою ми рухаємося. А ще цей документ є основою, в рамках якої ми можемо робити такі проекти, як Довкілєва Декларація», - наголосив Руслан Стрілець.

Міністр зазначив, що доки Міжнародна робоча група працювала над Екологічним договором, Мінокружіння також продовжувало роботу над реформами.

«Голова Офісу Президента України Андрій Єрмак зазначив, що Європейська комісія поставила рекомендації для країн ЄС скоротити викиди парникових газів на 90% до 2040 року. Це – і наш виклик також. Шлях України до ЄС – безповоротний. Ми вже оголосили 2024 рік роком початку кліматичного діалогу. Є амбітна мета на наступні 2 роки», - наголосив Міністр.