Станом на 1 січня 2023 року в Україні було 10,7 млн. пенсіонерів. Всі ці люди могли б на заслуженому відпочинку купувати делікатеси, ходити до фітнес-центрів, їздити відпочивати закордон чи купити будиночок десь в Іспанії чи Португалії, щоб їздити туди як на дачу. Ось тільки реальність така, що всі ці люди ледве зводять кінці з кінцями і постійно користуються допомогою від держави на оплату комунальних послуг, не кажучи вже про щось більше.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяІ справді, на сьогодні середні пенсії у січні 2023 року були:
- у Києві - 6 336,99 грн;
- у Донецькій області – 5 818,65 грн;
- у Луганській області – 5 365,48 грн;
- у Дніпропетровській області -5 126,43 грн;
- у Вінницькій області – 4 622,59 грн.
Як розповіли у ПФУ, на розмір пенсії мають вплив два фактори: стаж та показник зарплати, який закладено у формулу розрахунку виплати у вигляді коефіцієнта.
Таким чином, українці перед виходом на пенсію можуть збільшити показник зарплати та зробити більшим розмір майбутньої пенсії.
Для цього можна скористатися двома способами, повідомляється на сайті Соціальної платформи.
Щоб пенсія була дещо більшою, потрібно:
-
виключити "невигідні" періоди роботи з низьким офіційним окладом;
-
доплатити єдиний соціальний внесок (ЕСВ) додатково до того, що заплатив роботодавець.
Щоб дізнатись коефіцієнт, потрібно взяти свою зарплату за кожен місяць і розділити її на середню зарплату по країні (станом на місяць розрахунку). Що вище підсумковий коефіцієнт, то краще.
Таким чином, під час розрахунку можна скористатися оптимізацією заробітку. Це механізм, який дозволяє виключити до 60 місяців із розрахунку. Проте, є тут і обмеження: всі ці місяці мають йти у трудовій біографії поспіль, а їхня загальна тривалість не повинна перевищувати 10% від усього стажу.
Крім того, що більше у громадянина страхового стажу, то вища пенсія. Відповідно можна купити додатковий період трудового стажу. Цей спосіб також позитивно позначиться на розмірі виплат.