Про те, що вінегретом називається овочевий салат, до складу якого обов'язково входить буряк, знає кожен школяр. Ось тільки спочатку ні про які салати при слові "вінегрет" не йшлося. Ще б пак, французьке слово "vinaigrette" з'явилося десь у XIV столітті, означало воно "соус з оцту та олії" і було утворено за допомогою зменшувального суфікса -ette від іменника vinaigre "оцет". Український ресторатор, кулінарний експерт та популяризатор української кухні Євген Клопотенко кулінарну історію знає чудово і вчить цьому й українців.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТак, 24 січня у своєму Instagram Євген Клопотенко показав, як готує зимовий салат – "вінегрет із секретом" по-французьки.
"Вінегрет з вінегретом. Оскільки у всьому світі вінегрет знають як соус, а ви знаєте як салат, я вирішив поєднати ці два знання", - заявив кулінар.
Продукти:
- 2 буряки;
- 2 морквини;
- 2 бульби картоплі
- 250 г білої консервованої квасолі;
- спеції. Можна брати навіть готову суміш спецій "Для салату".
Овочі потрібно відварити або запекти та нарізати кубиками однакового розміру.
Для приготування соусу потрібно 4 ст. л. оливкової олії змішати з 1 ч. л. солодкої гірчиці та столовою ложкою винного оцту або лимонного соку.
Додаємо сіль, перець за смаком.
Заправити салат соусом.
"Змішуєте та насолоджуєтеся чудовим зимовим салатом", - написав Клопотенко.
До речі, один із кулінарних рецептів першої половини ХІХ ст. наказував готувати вінегрет з баранини та оселедця (або анчоусів) з додаванням яблук, оливок та каперсів. Компоненти слід подрібнити, заправити оцтом і прованським маслом, перемішати і поставити в піч.
Інший рецепт був присвячений приготуванню вінегрету зі смажених качок та рекомендував подавати цю страву холодною.
Згідно з третім рецептом, вінегрет ще називався окрошкою і являв собою шматочки холодного смаженого м'яса та птиці з гарніром з яблук, оливок, каперсів, огірків, солоного лимона, зелені та вареного буряка.
Читайте також:
Лікарі назвали найхарактерніші захворювання для кожної групи крові
Нарешті будемо їсти яєчні, омлети та глазуні: в Україні прогнозують різке падіння цін на курячі яйця
Надовго збереже свіжість: що покласти поруч із хлібом, щоб він не черствів кілька днів