Маріуполь, Волноваха, Рубіжне, Попасна, Лиман, Сєвєродонецьк... в Україні на сьогоднішній день є кілька міст, повністю знищених російськими окупантами. Про їхню долю розповіли в Офісі Президента.

Існує ймовірність того, що після закінчення війни Україна не зможе відбудувати деякі населені пункти, оскільки росіяни зруйнували їх повністю.

Про це глава партії "Слуга народу" Олена Шуляк розповіла в інтерв'ю РБК-Україна .

"Є області, які деокуповані, і нам здається, що саме ці області мають бути у фокусі уваги відновлення. Але й ті області, які сьогодні прийняли людей та бізнес, їх території також потрібно перепланувати з огляду на особливості економічні та демографічні", - сказала вона. .

Шуляк зазначила, що на сьогоднішній день є громади, у яких кількість населення збільшилась на 25%. Такий приріст - це додаткове навантаження на інфраструктуру, і доступ до послуг, що надаються державою.

"Також, як би боляче не було про це говорити, але, можливо, будуть такі населені пункти, які ми не зможемо відбудувати, тому що вони зруйновані вщент, ворог їх стер з лиця нашої землі", - сказала вона.

Шуляк наголосила, що будуть і території, які можна розглядати для створення нового мікрорайону чи навіть нового населеного пункту. Такі нові мікрорайони зростатимуть там, де буде заплановано будівництво нових потужностей, які дозволять працевлаштувати багато людей.

За її словами, перед початком відновлення потрібно буде переглянути та перепланувати всі області України. Для цього було прийнято закон, згідно з яким у кожній області має бути розроблений стратегічний документ "Програма комплексного відновлення", який стане основою та нової містобудівної документації. Він може розроблятись для області, для громади або навіть для її частини.

Глава партії зазначила, що програма відновлення не просто міститиме те, що потрібно відбудувати, а й міститиме інформацію про майбутню економічну ситуацію в регіоні - які підприємства виїхали та в'їхали, які планують залишатися, яким потрібно створити умови для розвитку в цьому регіоні , враховуючи природні чи логістичні особливості.

"Друге питання, яке в документі обов'язково висвітлюється, - це демографія, що з людьми в регіоні, як їх повертати. Мені особисто дуже страшно, коли ми відбудуємо дитячий садок, пофарбуємо його у яскраві кольори, а цей сад буде порожнім, бо дітей , які мають туди йти, просто банально не буде, бо їхнім батькам нема де працювати чи проживати", - сказала вона.

Читайте також:

Хочеться дива на Різдво: Тіна Кароль переспіла український «Щедрик», додавши антивоєнний посил

"Друга армія світу" спорожніла: експерти перерахували ракетні запаси РФ. Залишилося на пару масованих атак

Попросив зробити селфі: у Росії чоловікові виписали штраф за те, що йому наснився Володимир Зеленський