Цієї осені ціни на багато овочів в Україні встановили нові історичні рекорди, тому цибуля зросла в ціні порівняно з восени 2021 року на 300%, і це пояснюється тим, що до 35% цієї культури постачала на Ринок Херсонщина.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяІнший критичний овоч – морква, якою Херсонщина постачала на ринок до 30%, пише The page.
Швидко дорожчають також помідори, баклажани та перець, чий ареал вирощування багато в чому також південні регіони. Наприклад, тепличні помідори багато в чому вирощуються в Запорізькій області, чия більшість знаходиться в окупації.
Замінити це постачання можна лише імпортними овочами, на початку війни український ринок багато в чому наситили поляки. Із Польща завозилася цибуля по 15 гривень за кілограм. Але сьогодні вони самі відчувають його дефіцит.
Радикально протилежна ситуація з картоплею – основні регіони-виробники знаходяться поза зоною бойових дій, і тому ціни на неї невеликі – в опті цей овоч коштує 3-6 гривень за кілограм. Щоправда, знижуватися в ціні вона не буде, оскільки вартість вже досягла свого мінімуму.
Інша справа — овочі, які сьогодні в Україну імпортуються.
"Завозити овочі в Україну сьогодні – це дороге задоволення. Крім військових дій, подорожчала більше, ніж удвічі логістика: впливають і ціни на бензин і те, що доставки з Туреччини, Іспанії, Румунії через перевантажені гуманітаркою кордони забирають набагато більше часу. Також на цінах далася взнаки девальвація гривні та подальше знецінення валюти", — пояснив керівник проектів АПК-інформ "Овочі та фрукти" Олександр Хорев.
У зв'язку з війною та девальвацією гривні важко прогнозувати ціни на овочі, але на думку експертів на цибулю, капусту, моркву, помідори, перець і частково огірки, ціни залишатимуться високими і зростатимуть далі.