Стало відомо, що по всій території Росії формуються добровольчі батальйони, яких планують кинути на війну проти України. При цьому більшість із них не має відповідного військового досвіду. І ще, заклики вступати в добровольчі батальйони, як правило, орієнтовані на бідніші та ізольованіші регіони, використовуючи "швидкі гроші" як приманку.

Про це у суботу, 30 липня, повідомило CNN .

Автори статті зазначають, що Президент Росії Володимир Путін так і не наважився оприлюднити загальну мобілізацію в країні, і заклик навесні 2022 року був аналогічний торішньому.

Тож видання зазначає, що добровольчі батальйони – один із методів поповнити чисельність російської армії без такого радикального кроку. Відомо, що із 30 000 мобілізованих близько третини планують кинути на Донбас.

Минулого тижня глава британської розвідки MI6 Річард Му висловив упевненість, що "росіянам буде все важче постачати робочу силу протягом наступних кількох тижнів". Це, у свою чергу, дасть Україні ключову можливість завдати удару у відповідь.

До речі, видання ставить питання, який вплив ці батальйони можуть надати. Чеченські добровольчі загони відіграли величезну роль у кампанії на Донбасі, особливо у Маріуполі. Але вони відносно добре оснащені і мають величезний бойовий досвід. Батальйони, які збираються в інших місцях, очевидно немає.

Деякі батальйони братимуть участь виключно у бойовій підтримці та операціях бойової підтримки, тоді як інші посилюватимуть вже існуючі військові частини або формуватимуть бойові батальйони – цитує слова CNN Катерини Степаненко, дослідника Росії в Інституті вивчення війни у ​​Вашингтоні.

За її словами, на навчання добровольців російське керівництво планує виділити місяць, але це навряд чи перетворить їх на ефективних солдатів без військового досвіду.

Читайте також: