Щоліта українці страждають від навали противної мошкари та комарів. Ці комахи псують людині відпочинок не лише на природі та біля водойм, а й набридають навіть у багатоповерхівках. Проте боротися із кровожерними комахами можна, стверджує заслужений український педіатр Євген Комаровський.

Так, відомий український педіатр, кандидат медичних наук Євген Комаровський, поділився секретами, як захистити себе від комарів. Він розповів, які прості лайфаки допоможуть боротися із комахами в домашніх умовах.

Перш за все, лікар рекомендує, по можливості, якщо погода дозволяє одягати одяг з довгими рукавами або штани (джинси).

На вікна та двері дуже добре встановити москітні сітки. Або охолоджувати приміщення за допомогою кондиціонера, щоб не напустити комарів. До речі, ефект від москітної сітки буде більшим, якщо побризкати її ефірною олією цитрусових, хвої або герані.

Крім того, слід пам'ятати, що комарі відкладають яйця біля води, тому необхідно регулярно виливати або міняти воду з будь-яких ємностей у дворі. Наприклад, лійки, відра, шини, горщики для квітів, декоративні ставки, басейни і так далі.

А ще доктор Комаровський у Instagram відповів, чи можна використовувати репеленти для немовлят та як правильно захищати дітей від укусів. Він рекомендує використовувати репеленти на основі ДЕТА, при цьому вміст ДЕТА не повинен перевищувати 30%. До речі, завжди читайте інструкцію із застосування препарату.

Євген Комаровський наполягає на тому, що проблеми, пов'язані із застосуванням репелентів, не йдуть у жодне порівняння з стражданнями немовляти від укусів комарів.

Так, за словами лікаря, найкраще працюють креми, аерозолі та лосьйони на основі діетилтолуаміду (ДЕТА) – їх можна використовувати для дітей старше 2 місяців.

При цьому доктор Комаровський нагадує, що розпорошувати репеленти у закритих приміщеннях та автомобілях не можна.

Які захворювання можуть переносити комарі

Найчастіше тінь на комарів кидає малярія. Це небезпечне життя захворювання, яке передається при укусах інфікованих комарів-переносників роду Anopheles. Саме захворювання викликають паразити сімейства Plasmodium, але не всі, а лише п'ять видів, два з них – P. falciparum та P. vivax – найбільш небезпечні.

Найбільшого ризику зараження схильні туристи, що подорожують Африкою, Індією, Шрі-Ланкою, Бразилією, В'єтнамом та Колумбією. Тому перед поїздкою мандрівникам пропонують курс хіміопрофілактики.

Читайте також:

Військовий авіатор упевнений, що Україна отримає закордонні ударні літаки

Російський окупант, що залишився без рук, показав, як омиває медаль. Відео

Горбачов розчарований вторгненням Путіна в Україну: зруйновано справу всього життя