Будь-який виїзд автомобілем зобов'язує водія до певного етикету на дорогах. Перш ніж вирушити до поїздки, варто перевірити технічну справність машини, а також згадати свої права та обов'язки як учасника дорожнього руху. Це явно стане в нагоді у випадку, якщо вас зупинять представники Нацполіції.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЯк зазначають на порталі bigmir.net, часто правоохоронці бувають суворішими до молодих, ніж до досвідчених водіїв. І навіть якщо ви дійсно недавно сидите за кермом, є кілька хитрощів, які допоможуть вам це приховати при спілкуванні з поліцейськими. Їх лише три.
Звертайтесь на "Ви". Елементарну ввічливість ніхто не скасовував навіть у невизначених і напружених ситуаціях. Якщо поліцейські раптово вирішили перевірити вашу витримку, продемонструйте її потужність. Спілкуйтесь із поліцейськими виключно спокійним тоном, використовуйте звернення "ви".
Ведіть розмову з увімкненою відеокамерою. Це може бути як камера телефону, і автомобільний реєстратор. Друге допоможе вам ще й довести свою правоту у разі ДТП, коли винуватцем є хтось інший, але звинувачують вас. Та й загалом ведення відеозйомки зазвичай "протверезить" навіть найбільш зухвалих людей, зокрема серед правоохоронців.
Пам'ятайте про свої права та обов'язки. Водій зобов'язаний знати правила дорожнього руху, а також деякі закони, які допоможуть уникнути непотрібних перевірок та питань з боку поліцейських. Так, стаття 19 Конституції України дозволяє громадянам нашої країни не виконувати вимоги поліцейських, якщо їхня суть не визначається законодавством. Тому, наприклад, якщо вас зобов'язують показати начинку капота, ви з легкістю можете від цього відмовитися.
Читайте також:
Навіть алкотестер зламався: у Києві затримали водія-рекордсмена. Напився в мотлох. Фото
Люди почали змінюватися: як у Києві автомобілісти пропускають "швидку". Відео
Гроза росіян: у мережі показали грізні "Бандеромобілі" для ЗСУ. Фото