У доповіді Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI) наголошується, що ситуація посилюється загостренням ядерної риторики з боку держав так званого ядерного клубу, в який входять дев'ять країн: Росія, США, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль і КНДР.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЕксперти стверджують, що, незважаючи на незначне зменшення кількості ядерних боєголовок в 2021 році, всі ці держави почали модернізацію і розширення ядерного арсеналу, повідомляє "Гордон".
Росія відкрито і не раз погрожувала можливим застосуванням ядерної зброї в контексті війни на території України, акцентують увагу автори доповіді.
У РФ найбільший в світі ядерний арсенал, що складається з 5977 боєголовок – на 550 більше, ніж у США. Дві країни мають більш ніж 90% світових боєзарядів.
У SIPRI констатували, що близько 2 тис.ядерних боєголовок зараз знаходяться в стані бойової готовності.
"Всі країни ядерного клубу максимально загострили ядерну риторику і акцентують значення ролі, яку ядерна зброя грає в їх збройних силах", – заявив у доповіді Вілфред Ван, директор програми SIPRI по зброї масового знищення.
"Це дуже тривожна тенденція", - додав він.
Експерти Інституту відзначають, що за останній рік стали очевидні проблеми в галузі ядерної дипломатії. Після початку російського військового вторгнення в Україну були фактично заморожені переговори між РФ і США щодо стратегічної стабільності.
Крім того, постійні члени Ради Безпеки ООН Китай, Росія, Франція, США і Великобританія не приєдналися до Договору про заборону ядерної зброї, а ядерна угода з Іраном так і не узгоджена учасниками, йдеться в доповіді.
Читайте також:
У Білорусі засікли цілі ешелони гаубиць без розпізнавальних знаків.
У Зеленського показали, скільки потрібно озброєнь, щоб перемогти Росію.