За словами чиновника, з початку повномасштабного вторгнення Росії 70% IT-компаній не втратили темпи ведення бізнесу. Більшість з них залучили нових клієнтів. Ще частина очікує масштабування бізнес-процесів. Відтак, питання виїзду за кордон стає все більш актуальним, зокрема для зустрічей із замовниками та іноземними партнерами, передає "канал24".
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
Підписатися"Персональний контакт дуже важливий. Є такі речі як конференції, бізнес-форуми, на яких потрібно бути присутнім, демонструвати свій бізнес і залучати нових клієнтів. Це можна було відкладати на місяць-другий, але тепер відкладати нікуди",– зауважив заступник глави Мінцифри.
Мінцифри разом з Міноборони, Генштабом і Мінекономіки почали розробляти механізм, який дозволить виїжджати чоловікам, які працюють в IT-індустрії, з України на короткий термін. Натомість ті мають надати гарантії, що повернуться з відрядження.
"Потрібно, щоб всі гілки влади прийняли це рішення, перш за все Міноборони. Ми бачимо, що розуміння вже є. Мова йде максимум про 2-3 тижні, але я думаю, що навіть якщо мова піде про 5-7 робочих днів, цього буде достатньо, щоб вирішити питання і повернутися", – вважає Борняков.
За його словами, IT-компанії представлятимуть обмежений список людей, що не перевищує 10% від загальної кількості працівників. Після цього Міноборони і Мінекономіки розглядатимуть кандидатів, і тільки після цього зможуть видати дозвіл на виїзд за кордон. У виданому дозволі буде вказано термін, на який працівники компанії можуть покинути територію України.
Читайте також:
"Бажаємо вам поразки в Україні": глава МЗС Латвії класно привітав росіян.
Після "дорослого кіно" посеред одеського пляжу парочка отримала повістки. Фото.
Син Лукашенка вирішив підтримати Україну, а його папаня знову зганьбився.