Вносити добрива потрібно кілька разів. Першу підгодівлю малини проводять ранньою весною, коли температура повітря добре прогріється. Для того, щоб стимулювати ріст рослини, підійде коров'як. Гарне розвинене рослина-запорука рясного врожаю.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПриблизно в травні вноситься друга підгодівля для утворення зав'язей. В цьому випадку можна використовувати деревну золу, яка містить всі необхідні мікроелементи для цвітіння і плодоношення.
Третя підгодівля малини проводиться влітку в період першого плодоношення, а четверта - після плодоношення при підготовці ділянки до зимового відпочинку.
Як удобрювати малину золою
Зольне добриво дуже корисно для малини. Завдяки т
акої підгодівлі рослина отримає фосфор, калій, кальцій, магній, бор, марганець та інші мікроелементи. В результаті можна розраховувати на високий урожай ароматної ягоди.
Підживлення малини золою проводиться сухим способом. Для цього під кущ рослини потрібно насипати золу з розрахунку 200 г на 1 кв.м в залежності від рівня кислотності. Якщо грунт кислий, то кількість золи збільшити до 400 г, оскільки зола прекрасно розкислює грунт.
Після того як ви насипали золу біля кущів, її необхідно закрити в грунт на глибину 8-10 см.важливо робити це акуратно, щоб не пошкодити кореневу систему малини.
Після рослина проливають теплою водою.
Як приготувати зольний розчин для малини
600 г деревної золи розбавити десятьма літрами води. Розчин залишити настоюватися на добу. Потім добре перемішати і полити малину. Під кожен кущ вносять по два літри зольного розчину.
Добриво з золи можна вносити раз в 14 днів.
Дріжджова підкромка для малини
Дріжджі-доступний і дешевий продукт, який є в кожному магазині. Досвідчені дачники знають, що дріжджі незамінні в саду і в городі. Вони містять багато корисних для рослин речовин, тому їх теж використовують в якості підгодівлі.
Розчин для підгодівлі малини можна приготувати зі свіжих і сухих дріжджів:
- 10 г сухих дріжджів, 5 столових ложок цукру змішати з 10 л теплої води. Залишити розчин настоюватися як мінімум 2 години. Після отриманий настій розбавляють водою в співвідношенні 1: 5.
- На 0,5 кг свіжих дріжджів береться відро теплої води. Розчин також наполягають, а потім розбавляють у співвідношенні 1:5.
Важливо! Дріжджовий настій використовують для добрива відразу, причому бажано ще в теплому вигляді, інакше мікроорганізми, які присутні в дріжджах, загинуть або їх використання не дасть потрібного ефекту.
Читайте також:
Війська Путіна вийшли на одну з головних українських трас. Чого побоюватися.
Віктор Павлік зміг покинути Україну. Його дружина розповіла, як це вийшло.
ПриватБанк обрадував українців: багато хто довго чекав цього рішення.