Згідно статистики від МОЗ, в Україні вже 3,78 млн офіційних випадків захворювання на COVID-19. При цьому упродовж минулої доби, 18 січня, зафіксовано новий антирекорд січня, так як було виявлено 12 815 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей - 1422, медпрацівників - 464). Євиний вихід - вакцинація, от тільки українці не стільки переживають за власне самопочуття, як стурбовані постійними змінами щодо COVID-сертифікатів.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЩе б пак, стало відомо, що Кабінет міністрів планує скоротити строк дії COVID-сертифікату після двох доз вакцини з 365 до 270 днів. Про це свідчить порядок денний засідання уряду 19 січня, повідомляє РБК-Україна.
Про серйозність ситуації свідчить те, що в Україні за останні декілька днів вже чотири області перейшли у помаранчеву зону епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
Крім того, і світові тенденції свідчать про стрімке поширення нового штаму COVID-19 "Омікрон". Саме мутації вірусу вже змусили уряди багатьох країн Євросоюзу переглянути строк чинності СОVID-сертифікатів. Таким чином, Ліхтеншейн, Німеччина, Литва, Латвія, Австрія та Чехія уже затвердили новий період дієвості вакцинації на рівні 270 днів.
Решта держав, виходячи з динаміки, також вірогідно вже у найближчі дні прийме зазначений строк, який за спостереженнями вчених є клінічно виправданий.
"Отже, для належної взаємодії із довірчою мережею Європейського Союзу та з урахуванням результатів спостережень щодо періоду дієвості вакцин, Україні також доцільно застосувати зазначений строк", - йдеться в документі, що сьогодні розглядатимуть депутати українського парламенту.
Також народні обранці планують визначити порядок формування та використання СОVID-сертифікатів на підставі бустерної дози.
Нагадаємо, що українців попередили про те, що 2022 рік буде дуже важким.
Як раніше повідомляв портал "Hyser", професор заявив, що Україну чекає нова хвиля коронавірусу.
Також портал "Hyser" писав, що українцям показали нову статистику захворюваності коронавірусом.