Ніхто не стане сперечатись, що ціна на газ - це сама болісна тема українського суспільства. Зараз за ініціативою президента України ціну на газ перевели у ручне управління, тому споживачі можуть зітхнути з полегшенням, однак все може змінитись вже з 1 травня 2022 року.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЦіни на газ в Україні з початку 2022 року стабілізувалися на тлі теплого січня в Європі, а ще тижні два тому вони били всі існуючі рекорди. Разом з тим відомо, що з підземних сховищ Європи відібрано вже понад половину обсягу газу, закачаного минулого року на зиму, тому передбачити ринкову ціну на газ у майбутньому не береться ніхто з експертів.
Точно відомо лише одне, що до 1 травня 2022 року в Україні діють фіксовані ціни на газ для населення. Що ж стосується ціни на майбутні періоди, то вона повністю залежатиме від ситуації на європейських ринках.
За словами очільника уряду, Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, "ціна на газ для населення на наступний річний період від 1 травня 2022 року до 30 квітня 2023 року формуватиметься залежно від ціни газу на світовому ринку та обсягу власного його видобутку".
Отож, з цієї дати постачальники мають визначити нову річну ціну до травня 2023 року.
Разом з тим з 1 січня 2022 року набули чинності нові тарифи на розподіл та доставку газу. Компанії намагались підвищити вартість своїх послуг у 2−4 рази, але влада на це не пішла, тому у середньому в Україні доставка газу подорожчала на 3,9%.
До речі, для кожного облгазу розмір тарифу визначається індивідуально. Він залежить від регіону, кількості споживачів та розміру витрат, необхідних для роботи системи.
Сума платіжки за доставку газу залежить від обсягів спожитого палива. За основу береться обсяг використаного газу за попередній період, який поділяється на 12 та множиться на тариф місцевого облгазу.
Суму можна зменшити. Наприклад, якщо споживач не користується газовим котлом, то йому слід звернутися до облгазу з заявою про відключення газового котла та змінити категорію споживання у договорі про розподіл газу.
Ця зміна вплине на нарахування за розподіл лише на майбутні періоди (тобто з 1 січня наступного року).
Плата за розподіл газу не нараховується тим домогосподарствам, яким офіційно було припинено постачання газу, про що складено відповідний акт.
У такому разі газова труба має бути опломбована. Також має бути розірвано договір щодо розподілу газу.
Якщо споживач не бажає платити за розподіл газу, йому необхідно звернутися до свого оператора ГРМ та написати заяву про припинення постачання газу з розірванням договору. За необхідності відновлення газопостачання доведеться здійснити оплату за його підключення.
Раніше "Hyser" повідомляв, у Кабінеті Міністрів несподівано вирішили змінити прогнози цін на комунальні тарифи.
Наш портал писав, Міністерство економіки прогнозує значне зростання на комуналку на 2022 рік.
Нагадаємо, що стало відомо, скільки українцям доведеться платити за доставку газу у 2022 році.