За словами фахівця, вартість розвід в Україні залежить від безлічі факторів. При цьому найшвидший і дешевий спосіб оформити розлучення – подача спільної заяви подружжя про розлучення в органи РАГЦу.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро це написала в популярній соцмережі Facebook адвокат Наталія Ковальова, повідомляє Главком.
За словами Ковальової, якщо у подружжя немає спільних неповнолітніх дітей, будь-якого спільного спільного майна, кредитів, а також є згода другого з подружжя на розлучення, то подружжя може подати спільну заяву подружжя про розлучення в органи РАЦСу. Це є найшвидшим і дешевим розлученням. Якщо подружжя подадуть заяву в органи РАЦСу, то їх заяву буде розглянуто протягом одного місяця. Подружжю доведеться сплатити державне мито в розмірі 8,50 грн. При цьому, це мито може заплатити один із подружжя.
Якщо у подружжя немає спільних неповнолітніх дітей, будь-якого спільного спільного майна і кредитів, але один із подружжя не хоче розлучатися, то все буде вирішуватися в суді. Необхідно подати позовну заяву про розірвання шлюбу до суду, де і буде вирішуватися все.
Якщо справу передадуть до суду, то це може затягнутися на термін від 2 до 8 місяців. Справа в тому, що суддя може надати подружжю термін примирення до 6 місяців. Розмір судового збору за розгляд справи в суді становить 992,40 грн. Судовий збір повинен сплатити позивач, який подає позов до суду. Другий із подружжя повинен компенсувати витрати по розлученню на підставі судового рішення або добровільно.
Якщо у подружжя є спільні неповнолітні діти, угода щодо спільного майна та інший чоловік згоден на розлучення, то відповідно до законодавства передбачена можливість подання до суду спільної заяви подружжя про розірвання шлюбу в порядку окремого провадження.
Однак є обов'язкова умова для звернення подружжя до суду-це наявність нотаріально посвідченого договору про визначення місця проживання дитини, участь кожного з батьків у забезпеченні умов життя дитини, порядок здійснення батьками права на особисте виховання дитини. Термін розгляду такого розлучення-близько місяця. Одному із подружжя доведеться сплатити судовий збір у розмірі 496,20 грн.
За словами юриста, найдовший розлучення - якщо у подружжя є спільні неповнолітні діти та/або спільне майно, кредити, при цьому один з подружжя не хоче розлучатися. В цьому випадку необхідно розірвати шлюб, вирішити питання дітей (місця проживання та утримання дітей) і різні майнові питання. У цьому випадку подається позов про розлучення, позов про визначення місця проживання дитини, вимога про стягнення аліментів на утримання дітей і дружини (якщо дитині не виповнилося ще 3-х років), а також буде вирішуватися питання про розподіл майна подружжя.
Таке розлучення може затягнутися на термін від шести місяців до трьох років. Розмір судового збору буде залежати від кількості вимог у позові, які будуть підсумовуватися:
- Необхідно сплатити 992,40 грн. на вимогу про розлучення;
- Необхідно сплатити 992,40 грн. на вимогу про визначення місця проживання дітей;
- Необхідно сплатити 1% від вартості майна, яке підлягає розділу, але не менше 992,40 грн. і не більше 7443,00 гривень.
Додаткові витрати - послуги адвоката за надання консультації та/або складання позовної заяви та підготовку документів до суду.
Крім того, додаткові витрати можуть бути понесені за оплату проведення експертиз, оцінок, висновків фахівців (наприклад, оцінка вартості спільного майна, визначення порядку розділу нерухомого майна, експертиза психологічного стану дитини і його прихильності батькам). Також в процесі розлучення часто виникає необхідність в Послугах нотаріуса.
Раніше "Hyser" повідомляв, що відома українська артистка Ніна Матвієнко розповіла про розлучення з чоловіком після 50 років шлюбу.
Наш портал писав, що названі сприятливі дні для вдалого весілля в 2022 році.
Нагадаємо, що стало відомо, як виглядають дружини найбагатших чоловіків у світі.