Ні для кого не секрет, що діюча в Україні солідарна пенсійна система знаходиться у кризі та потерпає від нестачі власних коштів. Саме тому чиновники почали дружно лякати молодих українці, що розраховувати на допомогу в старості від держави їм не варто. Коли ж і це не допомагає до стимулювання власних накопичень, в хід "пішов" дуже переконливий аргумент.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
Підписатися
Так, виконавча директорка Національної асоціації страховиків України Ніна Гузей у коментарі "Укрінформу" зазначила, що накопичені власноруч гроші на старість не анульовуються зі смертю людини, а передаються у спадок, тому жодна копійка не буде присвоєна державою.
Експерт зазначає, що оскільки такі накопичення є персоніфікованими, то вони являються особисто власністю учасника пенсійної системи, а не спрямовуться у "загальний котел". Таким чином, вони можуть успадковуватися.
Ще однією перевагою, за словами Ніни Гузей, є той факт, що людина накопичує, здійснюючи незначні внески на регулярній основі, а довгостроковість таких накопичень дозволяє накопичити значну суму за певний проміжок часу.
Отже, якщо людина вирішила самостійно собі відкладати на пенсію, то вона має визначитись із пенсійним фондом або іншим фінансовим інститутом, врахувавши всі аспекти, як то прозорість, надійність та ділову репутацію установи. Крім того, фахівці радять на постійній основі здійснювати моніторинг діяльності пенсійного фонду та цікавитись результатами його діяльності та власних накопичень.
До слова, не так давно міністерка соціальної політики Марина Лазебна повідомляла, що відстежувати пенсійні накопичення, сплачені внески, отриманий інвестиційний дохід, а також обирати пенсійний фонд онлайн можна буде у е-кабінеті, коли буде функціонувати Єдина інформаційна система соціальної сфери.
Раніше Hyser писав, хто позбудеться пенсій у 2022 році.
Також наш портал повідомляв, що українцям пообіцяли повернути частину податків, які вони вже заплатили.
Нагадаємо, українцям розповіли, кого чекають додаткові виплати вже в найближчому майбутньому.