Наразі всі дані МОЗ України свідчать про те, що країна переживає пік пандемії. Ось уже два тижні поспіль кількість нових хворих на COVID-19 зберігається на рівні 152 тисяч осіб. Більше того, станом на ранок понеділка, 8 листопада, в Україні 17 регіонів перебувають у "червоній" зоні карантину, а це свідчить не лише про небезпеку самопочуття кожного, а й зниження матеріального достатку українців. Уряд в таких умовах взяв на себе частку фінансового тягаря тих, хто матеріально незабезпечений навіть самим необхідним.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТак, стало відомо, що сім’ям, яким призначено державну допомогу на опалювальний сезон 2021-22 років збільшенно на 50% соціальні нормативи на послуги водопостачання, газопостачання та електроенергії і як наслідок, наполовину збільшиться розмір субсидії. Для деяких сімей ідеться про понад тисячу гривень на місяць. А от пенсіонери, у яких прибутки традиційно дуже низькі, можуть розраховувати і на більш суттєву суму.
Таким чином, оскільки зараз субсидія монетизована, родини, які економитимуть, матимуть декілька зайвих гривень для власних потреб. Стосується, правда, це не всіх, а лише тих, хто проживає в регіонах із встановленим "червоним" рівнем епідемічної небезпеки. При цьому як тільки регіон вийде з червоної зони, то нормативи будуть зменшені.
Водночас ті, хто мають борг перед постачальниками комунальних послуг, гроші отримати не зможуть. Про це нагадав заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко.
За його словами, залишаться без державної допомоги усі ті, хто мають борг 340 грн та вище. Також субсидію не оформлять тим, в кого є борги по оплаті аліментів.
От тільки в першому випадку можна все виправити на свою користь. Для цього родині потрібно звернутися до постачальника комунальних послуг та оформити договір реструктуризації, який передбачає, що з боржником буде розроблено індивідуальний графік погашення боргу.
"При цьому, якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців із початку опалювального сезону, житлову субсидію буде призначено з початку опалювального сезону", – зазначили в Мінсоці.
Крім того, є обмеження і щодо доходу. Сім'я може отримати субсидію в тому разі, якщо на комуналку доводиться витрачати більш ніж 15% сукупного доходу сім'ї.
До слова, сума допомоги від держави на оплату комуналки розраховується індивідуально кожної сім'ї. Вона залежить від таких показників:
- дохід;
- склад сім'ї;
- розмір житла;
- норми споживання води, електроенергії та газу.
Раніше Hyser писав про те, що в Україні знову змінять тарифи на електрику.
Також Hyser повідомляв, що в Україні без тепла опиниться кожен другий будинок.
Нагадаємо, що українців попередили про зміни щодо субсидій.