В Україні рік за роком незалежності намагаються покращити стан якості продуктів. Зараз контроль за цим перебуває у процесі гармонізації з європейськими вимогами та багато чого вже зроблено аби українці споживали не лише смачну, а й корисну їжу. От тільки деякі виробники і досі дбають лише про власну фінансову вигоду, і абсолютно не зважають на якість.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТак, завдяки плановим перевіркам харчування школярів, нещодавно було виявлено та вилучено фальсифікат молочної продукції у двох школах Кіровоградської області. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.
Як вияснилось, виробник використовував у продукції рослинні жири замість жирів тваринного походження. Ідеться про солодковершкове масло "Селянське" 73% жиру виробництва ТОВ "Оді", Хмельницької області та сир кисломолочний фасований 9% жиру виробництва ТОВ "Валківський молочний завод", Харківської області.
"У ході лабораторної експертизи встановлено невідповідність вимогам нормативної документації (ISO 17678:2010) по тригліцеридному складу молочного жиру, що свідчить про наявність у продукції рослинних жирів замість жирів тваринного походження", – зазначається в офіційному повідомленні.
Наразі відомо про заходи щодо обстеження постачальників продукції в Кіровоградській області та виробників у Хмельницькій та Харківській областях територіальними управліннями.
В Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів радять в першу чергу українцям при виборі вершкового масла не вестися на стереотипи та на гарну обгортку. Так, наприклад, попри думку, що вся молочна продукція з Білорусі високої якості та виготовлена згідно ГОСТів, але уже були підтверджені випадки фальсифікації білоруського вершкового масла, в якому замість рослинних вершків домінувала пальмова олія.
Другим фактором, що може вказувати на фальсифікат, являється ціна. Треба розуміти, що справжнє вершкове масло зараз коштує не менше 50 гривень за 200 грамів, але аж ніяк не 20-25 гривень за пачку. Якщо реально оцінити кількість молока, яке йде на виготовлення продукту, люди, які беруть участь в процесі, інші витрачені ресурси, то ціна на остаточний продукт стає обгрунтованою.
Раніше Hyser писав про продукти, які найсильніше подорожчають взимку.
Також наш портал повідомляв рецепт смачної гарбузової каші з молоком.
Нагадавши, розкрита правда про вплив попкорну на організм.