Громадянам України зроблять перерахунок пенсій з настанням весни

Про те, що в березні кожного року в уряді запропонували проводити індексацію пенсій, і в цьому році обсяг надбавки складе 11 відсотків, повідомляти прес-служба Міністерства соціальної політики України.

Пенсії 2021. Фото: скріншот YouTube-відео.
Пенсії 2021. Фото: скріншот YouTube-відео.

Втім, подібне підвищення торкнеться тільки базового розміру пенсія, доплати за стаж понад мінімальний та інші надбавки для різних категорій громадян похилого віку враховуватися не будуть.

Варто зазначити, що розмір індексації розраховується виходячи з темпу зростання середньої заробітної плати, за період останніх трьох років. До цього середнього числа додається відсоток інфляції за минулий рік. Однак, більш точні дані, для статистики, зможуть обчислити тільки в березні, хоча, як стверджують чиновники, цей індекс і буде дорівнює 11 відсоткам.

Нагадаємо, що за даними ПФУ, з початком 2021 року, якщо порівнювати з минулим, середня заробітна плата зросла на 2 980 гривень, з 10 340 до 13 320. Змінами, які внесли до пенсійного законодавства, передбачено, що розмір виплати повинен обчислюватися за трохи іншою формулою: обсяг пенсії дорівнює середній заробітній платі, помноженій на коефіцієнт офіційного трудового стажу.

Пенсия. Фото: Hyser
Пенсия. Фото: Hyser
Пенсия. Фото: Hyser

Зокрема, ті особи похилого віку, яким виплачують пенсію в 9 090 гривень, зможуть побачити надбавку на суму близько 1 000 гривень. Чи не додадуть ні копійки до соціальних виплат тим, хто і так отримує максимально можливу пенсію. Тим же, у кого до мінімальної виплати не вистачає саме 11 відсотків, пенсію піднімуть до 2 400 гривень.

До того ж, варто враховувати, що проведена в країні індексація пенсій, начебто повинна "підтягувати" розмір соціальних виплат до рівня постійно зростаючої мінімальної заробітної плати, але, на жаль, це не відбувається, і літні громадяни, так чи інакше, стають з кожним роком все біднішими й біднішими.

До слова, раніше "Hyser" писав про те, хто з пенсіонерів України може розраховувати на надбавку в 500 гривень.

Також раніше "Hyser" повідомляв про те, кому з літніх громадян не загрожує Березнева індексація пенсійних виплат.

А до цього "Hyser" розповідав про те, хто з майбутніх пенсіонерів не зможе піти на заслужений відпочинок в 60 років.