Стало відомо, що в Україні відновлюється робота камер автофіксації порушень правил дорожнього руху (ПДР), які були вимкнені з початку повномасштабної війни.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЦе станеться вже в п’ятницю, 28 квітня. Мова йде про 16 міст та регіонів, де розпочнуть роботу 39 комплексів автофіксації правопорушень. Відомо, що ці комплекси працюватимуть на фіксацію найрозповсюдженішої причини дорожньо-транспортних пригод – перевищення дозволеної швидкості руху.
Про це повідомив заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький у Facebook.
"З 28 квітня на автомобільних дорогах міст Житомира, Івано-Франківська, Києва, Кременчука, Львова, Мукачева, Полтави, Чернівців, Черкас, Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської та Рівненської областей відновлять роботу 35 комплексів автоматичної фіксації правопорушень (які працювали до повномасштабного вторгнення РФ)", - розповів Білошицький.
За його словами, у місті Дніпрі та Кременчуці запрацює 4 нових прилади контролю. Загалом же розпочнуть роботу 39 комплексів автоматичної фіксації правопорушень.
"Всі ці комплекси будуть працювати на фіксацію найрозповсюдженішої причини ДТП - перевищення дозволеної швидкості руху", - додав Білошицький.
Розташування всіх комплексів можна переглянути за посиланням.
Нагадуємо, що з понеділка, 16 травня 2022 року на українських дорогах знову запрацювала система автофіксації порушень правил дорожнього руху. Йдеться про неокуповану територію – а саме 128 камер, розташованих у 20 містах і 10 областях.
До слова, у 2022 році камерами автофіксації було виявлено понад 2 085 203 порушень ПДР. Лише за порушення, зафіксовані камерами автофіксації з травня, коли камери поновили свою роботу, водіям потрібно буде сплатити понад 382 млн грн.
А ще статистика каже, що за 2022 рік в Україні трапилось 18 628 ДТП із потерпілими, у яких 23 145 людей отримали травми та загинула 2791 особа. Серед загиблих - 125 дітей.
Основними причинами таких ДТП стали:
- перевищення безпечної та встановленої швидкості руху;
- порушення правил маневрування;
- порушення правил проїзду перехресть;
- порушення правил проїзду пішохідних переходів;
- недотримання дистанції.
Найпоширеніші види ДТП із потерпілими:
- зіткнення (39,7%);
- наїзд на пішохода (28,4%);
- наїзд на перешкоду (13,3%).
А ще працівники поліції за 2022 рік склали 134 520 адмінпротоколів за ст. 130 (Керування транспортним засобом особами, які перебувають у стані сп’яніння) КУпАП.
Читайте також:
Які машини заборонять в Україні: доведеться відмовитись від поїздок
Tesla по-радянському: як виглядав перший електричний "Запорожець"
Друг на все життя: названо 10 найнадійніших автомобілів. З ними не розлучаються