Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на news.church.ua, про це розповів настоятель столичного храму на честь святителя Феодосія Чернігівського протоієрей Олександр Білокур.

За його словами, люди часто переживають, коли дитина щось робить не так у храмі під час богослужіння. В такому випадку батькам краще вивести на деякий час дитину на вулицю, щоб вона заспокоїлась, якщо не розуміє або не чує батьківського слова.

«Буває, що батьки підвищують голос на дитину. Я завжди пояснюю, що у вихованні дитини, особливо духовному, важливі чотири фактори: ніколи не можна говорити з дитиною у роздратованому стані, підвищувати голос, звинувачувати і дорікати їй. Тому що звинувачення і докір - це образа, а роздратування і підвищений голос - це батьківське безсилля. Виховання повинно бути таким, що «я засмутилася, мені було неприємно, що ти так зробив, тому подумаємо разом, чим я можу допомогти тобі, що можна зробити, щоб цього не повторилося». Проблему треба вирішувати з дитиною разом, щоб вона зрозуміла, що зробила неправильно, і як з цим впорається», - порадив священик.

Отець Олександр пояснив, якщо дитина не може довго стояти у храмі, зосередитися на молитві, краще приходити пізніше на Божественну літургію, коли, наприклад, вже читається «Символ віри» або співається «Херувимська».

«Дуже важливо: які б пустощі дитина не зробила, не можна її ображати. Тому що у дитини церква може потім асоціюватися саме з тим, що батьки її там лають, дратуються за її непосидючість, і підсвідомо, не дай Боже, образ храму може викликати негативні емоції. Це дуже небезпечно», - застеріг священник.

Отець Олександр наголосив, що батькам треба бути стриманими у процесі виховання і ні в якому разі не влаштовувати «розбір польотів» у храмі. Крім того, слід пам'ятати, що маленькій дитині складно пояснити щось словами, проте діти завжди копіюють батьків і їх поведінку.

Священник нагадав, що батьки, навчаючи дитину основам духовного життя, повинні самі бути для них зразком.

«Мама і тато повинні пам'ятати про власну відповідальність, адже вони вчать дітей не тільки словом, скільки справами - християнським життям. Діти будуть наслідувати батьків у всьому хорошому, що є у їхній родині», - підсумував отець Олександр.