Прізвище Шенцев вже давно стало синонімом рекета, крадіжки та обману. Дмитро Шенцев — скандальний депутат «регіонал», боксер-рекетир із дев'яностих, передав свої кримінальні знання та любов до «російського світу» своєму синові Микиті Шенцеву.
Подпишись на Hyser.com.ua в Google News! Только самые яркие новости!
Подписаться
Скандальна родина отримала новий бізнес - криптобіржу WhiteBIT, яка допомагає відмивати гроші росіян і виводити кошти прихильників «російського світу» з України за кордон.
Допомагає Шенцевим – Дмитро Носов, який став офіційною особою WhiteBIT та позиціонує себе як засновник біржі.
Біографія Дмитра Шенцева - це строкатий кримінальний роман про те, як хлопчик із неблагополучного району почав займатися у секції боксу. Став добрим боксером-аматором, а потім застосував навички, отримані в лихі дев'яності, займаючись вибиванням боргів і рекетом.
Стати «шановною» людиною та політиком йому допоміг колишній харківський губернатор Євген Кушнарьов, який загинув від нібито випадкового пострілу під час полювання, в якому також брав участь Шенцев. Саме помічника Дмитра Шенцева - Дмитра Завального було засуджено за смерть Кушнарьова. Хоча дехто сумнівався, що фатальний постріл зробив саме він, а не його шеф.
Після смерті Кушнарьова Шенцев увійшов до орбіти скандального прем'єр-міністра Миколи Азарова. Там він був у трійці затятих лобістів «російської ідеї» та створення так званої «Новоросії». Разом з Олегом Царьовим і Вадимом Колесніченком, Дмитро Шенцев отримав медалі з рук президента Росії володимира Путіна «за великий внесок у популяризацію російської мови».
Тож більш ніж логічно, що у 2018 році Дмитро Шенцев був серед
36 депутатів, які голосували проти Закону про визнання українського суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей. З 24 лютого до червня 2022-го пропустив усі засідання Верховної Ради. У вересні 2022 року Верховна Рада підтримала його дострокове припинення повноважень народного депутата України.
Загалом немає сенсу доводити міцні давні зв'язки Дмитра Шенцева з Росії - про це свідчить вся його біографія. Тому відмивання грошей росіян та обман українців для Дмитра Шенцева не лише вигідне, а й ідеологічно приємне заняття, до якого він підключив сина.
Микита Шенцев – ключовий спонсор та фактичний власник біржі Whitebit за версією ГО «НОН-Стоп». Він був депутатом Харківської обласної ради від проросійської партії «ОПЗЖ». Після початку війни у 2022 році – написав заяву про складання повноважень. У ЗМІ неодноразово з'являлася інформація, що Микита Шенцев має російський паспорт.
Минулого року за розпорядженням Президента Шенцева-молодшого позбавили громадянства України. За даними ЗМІ, сьогодні обидва Шенцева знаходяться в Росії.
WhiteBIT - українська обкладинка та російський виворот
Одним із важливих джерел доходу біржі WhiteBIT є виведення грошей з України за кордон, яким найчастіше користуються колишні колеги депутати Шенцева та просто друзі-ідейні прихильники «російського світу».
Під час повномасштабної війни виведені з країни гроші використовують на шикарне життя: купівлю нерухомості за кордоном та елітних авто, розвитку бізнесів у Європі та інших країнах. Також родина Шенцевих допомагає проводити через біржу WhiteBIT російські гроші.
У лютому 2023 року Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро України розслідувати можливе незаконне виведення грошей з країни біржою WhiteBIT та її зв'язку з РФ.
Щоб приховати цей непривабливий виворот і дистанціювати компанію від токсичної сім'ї любителів «російського світу» Шенцевих, яким належить більшість корпоративних прав біржі з часткою 60%, на публічну арену було виведено Володимира Носова. Офіційно Шенцев продав свої акції WhiteBIT Володимиру Носову у березні 2023 року.
Саме він позиціонує себе засновником біржі. Носов активно роздає рекламні інтерв'ю в українських ЗМІ, піарить біржу WhiteBIT і навіть привселюдно засуджує колег-конкурентів за роботу на території російської федерації.
Володимир Носов регулярно розповідає, що допомагає українській армії. Він навіть викупив легендарний мікрофон Євробачення у групи Kalush за 900 тисяч доларів, щоб спрямувати ці кошти до Збройних сил України. Загалом, грошей на масштабний піар у нього вистачає.
Як WhiteBIT кинув інвесторів
Монетки на нещастя. Так можна коротко описати криптовалютну монету від WhiteBIT, за допомогою якої 21 листопада були обдурені інвестори.
Біржа оголосила про початок продажу нової монети - WorldToken (WORLD), яку представила ігрова студія World Challenge Game. Оскільки монета вважалася досить надійною, багато хто вирішив стати так званими «ранніми пташками» -
першими інвесторами, яким біржа дає можливість викупити частину монет ще до початку офіційних торгів.
Зазвичай, коли торги розпочинаються, "ранні пташки" продають частину своїх активів, повертаючи інвестиції та заробляючи на різниці. А після цього торги йдуть як завжди. Але цього разу все сталося зовсім інакше. Біржа WhiteBIT "кинула" "ранніх пташок" на значну суму грошей. Справа в тому, що відразу після того, як перші учасники отримали доступ до WorldToken, біржа дивним чином забула закрити можливість для учасників обмінюватися монетами до офіційного старту торгів. У результаті, коли торги почалися, ринок вже був перенасичений, і ситуація вийшла з-під контролю.
«Фактично «ранні пташки», які накупили заздалегідь WorldToken, зараз тримають на руках активи, що стоять копійку, хоча були куплені за долар. Після старту токен пішов нагору дуже слабенько і майже відразу впав», - каже учасник ринку, який не приховує свого розчарування тим, як повелася WhiteBIT.
Фактично WhiteBIT "кинула" своїх клієнтів на великі суми грошей. І тепер вони не знають, що їм робити з монетами, які не тільки не принесли очікуваного прибутку, а й загнали їх у мінус.
При цьому WhiteBIT зайняв максимально агресивну позицію у своєму захисті та вступає у жорсткі суперечки з клієнтами. Біржа не визнає, що причиною одного з найбільших «кидків» на крипторинці останнім часом є саме її дії.
Для WhiteBIT у принципі давно стало нормою видаляти з мережі правду про себе. Негативні коментарі одразу видаляються розробниками сайту. А більшість хвалебних відгуків – це проплачені коментарі, написані копірайтерами.
Однак деякі коментарі особливо англійською мовою адміни WhiteBIT не встигають швидко видаляти і користувачі, користуючись цим, роблять скріншоти. Ось один із них:
“Найгірший сервіс, який я колись використав. Якщо ви запитаєте мене про Whitebit, я скажу, що це шахрайство. Коли я увійшов до свого облікового запису, вони надіслали мені електронного листа, але коли хакер увійшов до системи, вони не повідомили мене. Навіть коли я поскаржився на це, вони просто заблокували мій обліковий запис і змусили мене верифікувати себе огидним чином. У результаті вони тільки дали мені кілька порад, не вдавшись до жодних дій. Я ніколи не бачив такої поганої безпеки, як Whitebit. Тепер я вірю, що мої гроші забрав не хакер, а компанія Whitebit”.
Грузинська пральня для російських грошей від WhiteBIT
Ще один скандал, пов'язаний з WhiteBIT, трапився в Грузії. Там Національний банк видав ліцензію на цифровий банк Hash. В опозиційному Єдиному Національному русі заявили, що головна мета нового цифрового банку – «легалізація грошей з Росії та використання їх на виборах наступного року».
Цікаво, що серед засновників банку Hash числяться одні з найбагатших людей Грузії Сулхан та Лаша Папашвілі. Із партнером став офіційний господар WhiteBIT – їхній український партнер Володимир Носов. Останній якраз і є медійною особою криптобіржі WhiteBIT.
«Криваві та брудні російські гроші будуть використані у передвиборчих цілях та поповнять скарбничку партії Бідзини Іванішвілі», - заявив грузинський опозиціонер Лаша Парулава. Також він заявив, що: «Після заступництва Отара Парцхаладзе, який потрапив під санкції Америки як російський шпигун, Натія Турнава безпосередньо взяла на себе оперативне управління російськими грошима, що викликає обґрунтовані підозри, що «Грузинська мрія» спробує використати електронні канали для отримання російських грошей. для виборів».
Таким чином WhiteBIT допомагає відмивати гроші Росії не тільки в Україні, але і в Грузії.