У суспільстві наростає напруженість через помітне збільшення витрат, з яким стикаються мільйони сімей. Зросла вартість товарів хороших та інших продуктів чинить тиск на бюджети домогосподарств, у тому що рівень зарплат залишається майже постійним, а рубль, своєю чергою, піддається девальвації. За всім цим стоїть війна проти України, яку розпочала сама Росія. І хоча зв'язок між військовими діями та економічною кризою видається очевидним, росіяни, здається, не готові визнати таку залежність і, можливо, продовжують підтримувати Володимира Путіна та його вертикаль влади.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЗа даними Reuters, найгостріше під інфляцією страждають сім'ї з маленькими дітьми. Вони змушені скорочувати витрати на харчування поза домом та "необов'язкові" товари. Річна інфляція у 2022 році становила 11,9%, а прогноз на 2023 рік – 7-7,5%. Офіційна статистика вказує на більш ніж 15,7 мільйонів росіян, які живуть за межею бідності з щомісячним доходом менше 14 375 рублів (157 доларів).
Відомий російський економіст Ігор Ліпіц наголошує, що офіційні дані про бідність та загальне економічне становище спотворені з метою догодити кремлівському керівництву. Він передбачає, що після президентських виборів у березні 2024 року на Росію чекають не лише стагнація, а й серйозне погіршення економічної ситуації. За його прогнозом, близько 20 мільйонів людей можуть опинитися за межею бідності, а рубль продовжуватиме падати.
Жителі розповідають про те, як за останні п'ять років ціни на продукти зросли у кілька разів, при цьому зарплати залишилися незмінними. Деякі сім'ї змушені заощаджувати, і навіть на базових продуктах, таких як молоко, йогурт та хліб, витрачають більше коштів. Сімейне життя стає менш комфортним і радісним.
Однак, незважаючи на ці труднощі, багато хто з респондентів воліє уникати обговорення політики та війни з Україною. Виходячи з цього, поки що неясно, які довгострокові наслідки матимуть більш складні умови життя на політичну атмосферу та голосування в Росії.
Важливо відзначити, що Володимир Путін, зосереджуючись на військовій економіці, стикається із попередженнями експертів про можливі вибухи економічних "бомб уповільненої дії", які можуть серйозно вплинути на російську економіку у майбутньому.
Читайте також: