Українців попереджають про можливе серйозне зростання тарифів на опалення і гарячу воду
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЕксперти заявляють, що вже в жовтні вартість опалення та гарячої води для українців може дуже сильно підвищитися - від 15 до 80 відсотків. Про те, скільки коштуватимуть комунальні послуги в Україні, і з чим пов'язане їх подорожчання розповів інформаційний портал "OBOZREVATEL".
З 20 травня ціни на газ для постачальників тепла підвищилися, оскільки в Кабміні зняли з "Нафтогазу" обов'язки продавати газ за зниженими тарифами. При цьому важливо, що у витратах на генерацію тепла і гарячої води вартість газу становить 80 відсотків.
У столиці ціни обіцяють підвищити на 30-40 відсотків. Гкал тепла сьогодні коштує 1654,4 гривні, а за новими оцінками може подорожчати до рівня 2151-2433 гривень. В середньому українці на опалення однокімнатної квартири потрібно близько 1,5 Ккал, що сьогодні дорівнює 2,48 тисячам гривень, а після зростання — 3,65 тисячам гривень.
При цьому в містах, де тривалий час тарифи не піднімали, може і зовсім відбутися стрибок на 60 або 70 відсотків. Передбачається, що найсильніше ціна на тепло і гарячу воду підніметься в маленьких містах, там ціни можуть злетіти і на 80 відсотків. Одночасно з тим, ціни, в залежності від міста, будуть відрізнятися, оскільки структура витрат, кількість споживачів, протяжність інфраструктури, технічний стан обладнання і так далі від міста до міста відрізняються.
Варто, однак, відзначити, що зростання тарифів намагаються стримати, оскільки високі ціни на комуналку не потрібні ні уряду, ні населенню, зі зрозумілих причин. Можливо, ситуацію врятує законопроект" про подолання кризових явищ на ринку природного газу", який нещодавно підписав президент.
До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що сім'ї українських чорнобильців обрадували додатковими виплатами.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні оголошують про новий локдаун.
Також "Hyser" писав, що українців попередили про можливу зміну податку на заробітну плату.