З 29 квітня 2025 року в Україні набудуть чинності оновлені правила реалізації молочних продуктів. Зміни спрямовані на посилення контролю за якістю та безпекою продукції шляхом обов'язкового проведення лабораторних досліджень.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПродавці, які працюють на агропродовольчих ринках, будуть зобов'язані надавати необхідну документацію, без якої буде заборонено реалізацію молочної продукції.
Згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 4150, до торгівлі молочною продукцією застосовуватимуться нові вимоги. Відбір проб молока мають проводити акредитовані лабораторії, а як промислові виробники, так і дрібні торговці проходитимуть регулярну оцінку якості продукції.
Забезпечення відповідності санітарним та нормам безпеки стане ключовою умовою виходу на ринок.
Для легальної реалізації молока та молочних продуктів продавці мають надати пакет необхідних документів. До них належать ветеринарний або ідентифікаційний сертифікат, що підтверджує безпеку молока та стан здоров'я тварин, експертний висновок акредитованої лабораторії, результати лабораторних досліджень, проведених уповноваженою установою.
Продукція, що не відповідає встановленим санітарним та органолептичним критеріям, таким як відхилення у запаху, смаку, кольорі або консистенції, буде вилучена з продажу та піддана утилізації.
Якщо лабораторні дослідження виявлять порушення стандартів безпеки, державні інспектори контролюватимуть вилучення невідповідної продукції з ринку, щоб запобігти її розповсюдженню.
Для споживачів ці нормативні зміни обіцяють вищий стандарт молочної продукції, гарантуючи, що на полиці магазинів потраплять лише перевірені та безпечні товари.
Підвищення прозорості походження молока підвищить довіру споживачів, оскільки тепер продавці мають надавати документацію, яка б підтверджувала відповідність продукції. Крім того, за рахунок усунення потенційно небезпечних продуктів буде мінімізовано ризик харчових захворювань.
Незважаючи на очікувані переваги, ці правила можуть створити проблеми для дрібних молочних фермерів та продавців на ринку. Необхідність отримання сертифікатів та проходження частих перевірок може створити фінансові та логістичні труднощі, потенційно скоротивши кількість учасників ринку.
Така ситуація може призвести до підвищення роздрібних цін на молочну продукцію через обмежену пропозицію.
Введення цих правил відповідає зусиллям щодо підвищення стандартів безпеки харчових продуктів відповідно до європейських норм. Однак адаптація до цих нових умов вимагатиме значних коригувань як від виробників, так і від продавців, щоб забезпечити дотримання більш строгих заходів контролю.
Нагадаємо, тарифи та ціни на продукти пішли на зліт: що подорожчало найбільше і до чого готуватися
Раніше «hyser» повідомляв, врожаю не буде, а землі доведеться продати: згубне зростання тарифів позбавить продуктів і навіть роботи
Як повідомляв «hyser», 120 гривень за кіло: ціни на овочі в Україні раптово б'ють рекорди – продукти "золотіють" на очах