Останній рік зростає усвідомлення важливості торгового факторингу. Національний банк України визначив стратегічні напрями розвитку ринку факторингу до 2025 року в рамках Стратегії розвитку фінансового сектору, що стало сигналом для бізнесу та фінансової сфери.

Ключовим етапом є розробка системи управління інвойсами та реєстру факторингових угод, що зберігатиме дані про дебіторську заборгованість та оплачені електронні рахунки. Централізація даних зробить фінансові транзакції більш прозорими, сприятиме виявленню шахрайства та підвищить довіру на ринку, що є фундаментом для стійкого фінансового розвитку.

Разом з цим необхідно забезпечити доступ до факторингу для малого та середнього бізнесу у сфері державних закупівель. Враховуючи воєнний стан, держава виступає основним замовником і найкращим дебітором для фінансового сектора, який накопичив значну кількість вільних коштів через небажання кредитувати економіку в поточних умовах. Факторинг в державних закупівлях допоможе бізнесу поповнювати оборотні кошти та ліквідовувати касові розриви, натомість держава отримає більш конкурентні пропозиції та збільшить кількість учасників.

Необхідна також освітня робота для підвищення обізнаності про факторинг серед бізнес-спільноти, адже багато підприємців ще не використовують цей інструмент. За даними опитування Prozorro 2021 року, 90% українських постачальників не мали досвіду з факторингом, що підкреслює потребу в поширенні знань та кращому розумінні його переваг.