Як повідомляє Центр інформації УПЦ, керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич) зазначив, що щорічна участь сотень тисяч віруючих в урочистостях до Дня Хрещення Русі, свідчать про вірність українського народу канонічній Церкві.

«Хресний хід - одна з форм церковного богослужіння. Це молебен, під час якого і духовенство, і миряни, звертаються до Господа Іісуса Христа, Пресвятої Богородиці, святих угодників із словами молитви. Хресні ходи за церковною традицією обов’язково мають звершуватися у дні великих церковних свят. Церковна громада виходить за межі храму та свідчить про свою радість перед зовнішнім світом - у цьому і є головний сенс хресної ходи. Людей настільки сповнює духовна радість, що вони просто не можуть не поділитися нею з оточуючим світом», - розповів владика.

Митрополит Антоній нагадав, що традиція хресних ходів є вираженням духовної радості віруючих та проповіді про Христа.

«На початку християнства апостоли свідчили перед усім світом про Христа, про Його Воскресіння з мертвих. Так зростала Церква. І сьогодні радість, яка сповнює християн, виявляється у такій особливій формі святкової соборної молитви як хресний хід. Останніми роками ми особливо наголошуємо, що українські хресні ходи – це заклик до миру і злагоди в нашій державі. Сьогодні не припиняються військові дії на Сході, а наше суспільство, на жаль, залишається розділеним. Хресний хід – це заклик до єдності і примирення. Церква свідчить, що справжнє примирення можливе лише на основі християнської моралі. Ми прагнемо, щоб українське суспільство це усвідомило», - підкреслив митрополит Антоній.

Керуючий справами УПЦ нагадав про наймасштабніший хресний хід у 2016 році, який об’єднав близько півмільйона віруючих у молитві за Україну.

«Щороку в єпархіях нашої Церкви проходить багато місцевих хресних ходів, пов’язаних з паломництвом до святинь та церковними святами. Наймасштабнішим хресним ходом до Дня Хрещення Русі був Всеукраїнський хресний хід у 2016 році, який тривав з 3 по 27 липня та об’єднав усю Україну. Це був хід миру, любові та молитви за Україну, який стартував із Святогірської лаври на сході України та із Свято-Успенської Почаївської лаври на заході. Хресний хід пройшов близько 1200 кілометрів 12-ма єпархіями Української Православної Церкви. Участь у ньому взяли близько 500 тис вірян. 27 липня хресні ходи зустрілися у Києві на Володимирській гірці, звідки після традиційного щорічного молебню направилися до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Попри усі складнощі, перешкоди та провокації, Всеукраїнський Хресний хід миру, любові та молитви за Україну став унікальним прикладом єднання усіх регіонів України. За мир в державі молилися віряни Закарпаття, Галичини, Буковини, Волині, Полісся, Тавриди, Слобожанщини та центральної частини України, також віряни Криму, Донбасу та Луганщини», - нагадав владика.

Митрополит Антоній зазначив, що з кожним роком зростає кількість учасників Великого хресного ходу з Володимирської гірки до Києво-Печерської лаври у День Хрещення Русі.

«Щороку кількість вірян у хресному ході у столиці до Дня Хрещення Київської Русі збільшується на десятки тисяч. Це дійсно велика кількість людей, яка свідчить про вірність українського народу тому вибору, який зробив князь Володимир, та про вірність канонічній Українській Православній Церкві», - підсумував керуючий справами УПЦ.

Як повідомлялося, у Києві 27 і 28 липня Українська Православна Церква готує урочистості на честь 1033-річчя Хрещення Русі.

Відбудуться богослужіння на Володимирській гірці та у Києво-Печерській лаврі, а також всеукраїнський хресний хід.

У 2020 році Хресний хід віруючих УПЦ в Києві не відбувся через заборону на масові заходи під час пандемії.

Популярные статьи сейчас

Раскрыта связь между чесноком и онкологией

Слишком резко похолодает: украинцев удивили прогнозом погоды на сентябрь

"Милые виноградинки": Леся Никитюк в крохотном купальнике похвасталась загаром

На солнце можно сжариться: в Украину возвращается мощная жара

Показать еще

У 2019 році у Хресному ході у День Хрещення Русі взяли участь понад 300 тис віруючих Української Православної Церкви.