Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви з посиланням на сайт «Православне життя», митрополит Антоній (Паканич) розповів про історію, сенс і головні завдання для віруючих в період Петрового посту.
Подпишись на Hyser.com.ua в Google News! Только самые яркие новости!
Подписаться«В «Апостольському переданні» III століття, яке розкриває перед нами у всій повноті картину життя Церкви в той період, існує згадка про Петрів піст. У той час цей піст компенсував Великий піст усім тим віруючим, хто не зміг дотримати Його перед Пасхою», - зазначив митрополит Антоній.
Він нагадав, що Петрів піст не є таким строгим, як Великий. Однак це не привід його ігнорувати.
«Протягом 50 днів після Великодня постити вважалося неможливим. «Петрівським» піст найменувався пізніше, і його смисловим центром стало наслідування апостолам в їхньому служінні, які постом і молитвою готувалися до своєї найбільшої місії - проповіді Євангелія», - пояснив владика.
«У всі дні посту, крім середи і п'ятниці, дозволяється вживати рибу. Ті, хто хворіють, вагітні та люди у віці можуть постити не так строго, як написано в Уставі. Завдяки літньому сезону, на який випадає піст, можна активно використовувати для приготувань страв овочі, гриби, ягоди і фрукти», - додав архієрей.
Керуючий справами УПЦ розповів, які цілі можна поставити для себе в цей період.
«З давніх часів була покладена особлива місія на Петрів піст як компенсація упущеного в Великий пост, даному припису можна слідувати і в наші дні. Це прекрасна можливість довести до розуму розпочате і незакінчене до Пасхи. Пробачити ближнього, змінитися самому, допомогти нужденному, побороти зло і збільшити хоч на йоту добро, в першу чергу в своєму серці», - підкреслив архієрей.
За словами митрополита Антонія, кожному віруючому під час посту важливо «пройти дорогою апостолів - пережити Воскресіння Господа, Його Вознесіння, відчути єдність Трійці» і виконати заповідане апостолами повчання «радості, подяки, і безперервної молитви - плодів Духа Святого, які нам заповідано отримувати все своє життя».