Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це розповів протоієрей Володимир Долгіх в коментарі для порталу «Православне життя».
Подпишись на Hyser.com.ua в Google News! Только самые яркие новости!
Подписаться«Сьогодні, як ніколи в минулому, людство має неймовірно великий багаж знань. Величезна кількість відкриттів вже вироблено, не менша кількість проводиться досліджень. Люди вперто шукають «ключики» від «дверей» світобудови, захоплюються своїми досягненнями, неймовірною силою і потенціалом людського мозку. Але є джерело всіх цих знань - Бог, а є той, хто ці знання приносить, - Уриїл».
Звістку про цього Архангела ми черпаємо з неканонічної Третьої книги Єздри. Тут йдеться про те, що Уриїл був посланий священнику Єздрі для передачі і пояснення йому таємничих шляхів Божих, він сповіщає, що до приходу Спасителя залишилося зовсім небагато часу», - пояснив протоієрей Володимир.
За його словами, в молитві Архангелу Уриїлу ми бачимо прохання про просвіту розуму і серця, сам же Уриїл іменується просвітителем, осяяним Божественним світлом і сповненим вогнем любові.
«На підставі таких свідчень святитель Інокентій Херсонський каже, що Уриїл - покровитель людей науки. Він - джерело великих і корисних відкриттів, саме завдяки його впливу, після багатогодинних або багатоденних праць дослідники виголошують «еврика». Ім'я Уриїл (євр. «вогонь» або «світло») повністю відповідає тому образу, який міцно сформувався у Переданні Церкви. Він запалює не тільки уми, але і серця людей. Саме тому споглядання неймовірної гармонійності і продуманості світобудови повинно приводити людину до думки про Творця, який його створив», - зазначив священик.
Він переконаний, що у відношенні Архангела Уріїла, і щодо будь-яких інших праведників або Ангелів, до яких ми звертаємося з молитвами, потрібно не тільки слухати, а й чути заклик святих.
«В даному випадку для нас важлива наведена думка святителя Інокентія Херсонського. Тому Уриїлу варто молитися тоді, коли є проблеми з навчанням у нас або у наших дітей, а всі, хто пов'язаний з наукою або освітою, так взагалі хотілося б, щоб шанували його своїм покровителем. Передання, відбите в словах акафісту або молитов, говорить нам, що і під час занепаду віри, вигоряння або сумнівів Уриїл саме той, хто допоможе вибратися з цієї «ями»», - зазначив протоієрей Володимир Долгіх.