Святослав Вакарчук, лідер гурту "Океан Ельзи", пояснив, чому колектив ніколи не побачать на "Євробаченні" чи будь-якому іншому музичному конкурсі.

Як виявилося, це принципове рішення музиканти ухвалили ще багато років тому.

Святослав Вакарчук та "Океан Ельзи", фото з соцмереж
Святослав Вакарчук та "Океан Ельзи", фото з соцмереж

Досвід, який змінив підхід до конкурсів

Ще у 1996 році "Океан Ельзи" брали участь у музичному фестивалі "Перлини сезону" в Києві. На той момент кожен гурт міг отримати максимум 120 балів, але журі зазвичай утримувалося від виставлення найвищих чи найнижчих оцінок. "ОЕ" здобули 118 балів і були впевнені у своїй перемозі. Проте таку ж оцінку отримав ще один гурт – "Стоп-Степ".

Головним призом конкурсу була можливість записати повноцінний альбом на професійній студії. "Океан Ельзи" сподівалися або отримати цю нагороду, або ж поділити її з конкурентами. Однак організатори ухвалили несподіване рішення – віддали перемогу іншому гурту, хоча їхні бали були однаковими.

А "Океану Ельзи" вручили інший подарунок – кожен учасник колективу отримав спортивний костюм.

Святослав Вакарчук. Фото: YouTube
Святослав Вакарчук. Фото: YouTube

Як музиканти використали "нагороду"

Цей момент став визначальним для гурту. Як пригадує Вакарчук, три костюми вони продали на львівському ринку, а четвертий віддали звукорежисеру Валерію Папченку – як аванс за студійний запис. Отримані гроші дозволили музикантам орендувати студію й записати сингл. Щоправда, цей трек так і не вийшов офіційно.

Остаточне рішення: жодних конкурсів

З цього досвіду музиканти винесли ще один важливий урок: вони більше не братимуть участі в конкурсах, де доводиться змагатися за місця. Відтоді "Океан Ельзи" незмінно дотримуються цього принципу – навіть "Євробачення" не змусить їх переглянути своє рішення.

"Якою б не була спокуса чи мета, ми цього рішення не змінювали й не будемо", – наголосив Вакарчук.

Читайте також:

Святослав Вакарчук після "бусифікації" на концерті в Києві з'явився в США і зустрівся з донькою зрадниці.

Хто переможе на "Євробаченні-2025": прогнози букмекерів та головні фаворити, Україну з Ziferblat знову посунули.