У своєму виступі перед українським парламентом він озвучив чіткі меседжі, зокрема, дав оцінку ситуації на фронті, повідомив про передачу нам окремих видів озброєння та зусилля щодо прискорення логістики. Він підтвердив, що Україна зберігає перспективи членства в Альянсі.

Про це заявив народний депутат, заступник Голови Комітету із зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.

«Інс Столтенберг наголосив, що пріоритетом у підтримці України зараз є передача систем Patriot та інших систем ППО для посилення захисту українського неба. Також у своєму виступі перед парламентом генсек НАТО чітко сказав, що Україна заслуговує бути в Альянсі та перспективи членства є. Питання лише у часі та реформах, які ми маємо провести, щоб стати країною-членом», - зазначив політик.

Він також нагадав, що і Президент України Володимир Зеленський, і вся владна команда закликає на майбутньому Вашингтонському саміті НАТО де-юре закріпити рішення, що Україна має бути в Альянсі, а де-факто це станеться пізніше після закінчення війни.

Народний депутат також зазначив, що саміт у Вашингтоні стане для Єнса Столтенберга останнім на посаді генсека НАТО.

Його візит до України – це своєрідний «фінальний акорд». Генсек Альянсу ініціював створення фонду у 100 млрд євро для підтримки України. Це мають бути саме додаткові кошти, а не наповнення за рахунок тих угод, що їх підписує наша держава за підсумками попереднього Вільнюського саміту. Створення фонду – це ініціатива дуже авторитетного генсека, який зробив дуже багато для організації, і саме за нього відбулося суттєве розширення НАТО», - наголосив парламентарій.

Він додав, що зараз одним із головних претендентів на пост генсека Альянсу є нідерландський прем'єр Марк Рютте. Уряд під його головуванням дуже рішуче підтримує Україну.