Про це пише видання Львів Медіа .

За три місяці минулого року фірма експомічника колишнього голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина продала місцевим радам Львівщини та безпосередньо військовим частинам дронів майже на 6 млн. грн. Всі ці дрони вони постачали через тендерні закупівлі на сайті Prozorro.

З вересня по грудень 2023 року компанія ТОВ "Периметр", що належить експомічникові Андрію Загороднику, брала участь у 11 закупівлях на постачання безпілотних авіаційних комплексів. Із них три тендери було організовано 103-ю окремою бригадою територіальної оборони, в якій зараз служить майор Олександр Ганущин. Усі інші тендери проводили місцеві ради Львівщини, зокрема Солонківська, Сколівська, Городоцька та Добротвірська.

Активні продажі дронів фірмою Загородника збіглися з підготовкою так званого “закону про військовий ПДФО”, який мав направити податки з доходів військовослужбовців із місцевих бюджетів до державного. Кабінет Міністрів зареєстрував відповідний законопроект 12 вересня. А за два тижні компанія ТОВ “Периметр” починає брати активну участь у тендерах на закупівлю безпілотників, поки законопроект ще не проголосований. Варто зазначити, що Верховна Рада проголосувала законопроект 8 листопада 2023 року, і саме після цього компанія Андрія Загородника провела останні тендери та змінила свою діяльність.

Компанія експомічника Ганущина вигравала у тендерах, де була єдиним учасником

За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ "Периметр" належить колишньому помічнику ексголови Львівської обласної ради Олександру Ганущину Андрію Загороднику.

Компанія виграла тендери, у яких вона була єдиним учасником. Йдеться про закупівлю двох квадрокоптерів DJI Mavic 3 Pro та одного безпілотного комплексу на замовлення Городоцької міськради; закупівлю безпілотного комплексу для Сколівської міської ради; тендер на такий же комплекс для 103 бригади ТРО, ще один для Добротвірської селищної ради та ще один безпілотний комплекс та 13 квадрокоптерів DJI Mavic 3 Pro для Солонківської сільради.

Загалом із 11 тендерів компанія Андрія Загородника перемогла у п'яти, загальна сума закупівель яких становить 5 млн 881 тис. 175 грн. Три тендери, в яких компанія Андрія Загородника програвала, не відбулися, ще у трьох закупівлях ТОВ "Периметр" обійшли конкуренти, два з цих тендерів були безпосередньо на замовлення військової частини, один для Солонківської громади.

Тендери з конкурентами було скасовано

Підприємство "Периметр" вигравало у всіх завершених тендерах, у яких брало участь. Якщо ж був конкурент, який пропонував нижчу ціну, замовник скасовував торги. Наприклад, у закупівлі Солонківської територіальної громади переможцем стало ТОВ "Груп Інтрейд", але, як зазначено у протоколі розкриття, тендерні пропозиції торги не відбулися "через відсутність пропозицій".

В іншому тендері на замовлення Сколівської міськради, в якому йшлося про закупівлю такого ж безпілотника, переможцем знову стало ТОВ "Груп Інтрейд", і торги теж були скасовані. На цей раз причиною відмови вказали "неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель".

Ще один тендер, що провалився, відбувся 20 листопада, в ньому йшлося про закупівлю 64 квадрокоптерів DJI Mavic 3 Pro для Солонківської громади. Тут були вже чотири учасники, переможцем стало ТОВ "Торговий дім "Терра Груп", але тендер відхилили через скорочення витрат на здійснення закупівлі". , закупівлі було скасовано.

Дронами більше не займаються

Сам Андрій Загородник повідомив журналістам, що його компанія вже перестала займатися постачанням дронів. За словами Загородника, він спілкується з колишнім головою ЛОР Олександром Ганущиним, але, мовляв, постачання його фірмою дронів для бригади, де служить майор Ганущин — збіг.

“Ми займалися виробництвом дронів у 2023 році, але зараз перестали їх виробляти, бо були проблеми з організацією праці та запчастинами. Ставлення до закупівель має ОТГ, я їм продавав дрони, це вже їхня справа, кому вони передають ці дрони”, — пояснив Андрій Загородник.

Агентство нерухомості стало постачальником дронів

"Периметр" – досить стара фірма. Вона була зареєстрована ще у 2000 році у Хирові на Старосамбірщині. Засноване Василем Бакальцем та Надією Горбачовою підприємство спочатку займалося посередницькими послугами в операціях з нерухомістю. У січні 2021 року у товариства змінюється власник – ним стає Андрій Загородник. Згодом змінюється і спеціалізація фірми: агентство нерухомості отримує основний КВЕД виробництва повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устаткування. Минулого року фірма різко активізується на публічних закупівлях. Варто зазначити, що за даними аналітичної системи YouControl, фірма з 2010 року по 2022 рік заробила на закупівлях лише 47 200 грн, а майже за чотири місяці 2023 року — понад 5,8 млн грн. Як уже відомо, це результат постачання дронів військовим та місцевим радам.

Що спільного у Загородника та Ганущини

Андрій Загородник був помічником Олександра Ганущини, коли він очолював Львівську обласну раду під час каденції 2010-2015. Його брат Іван Загородник був довіреною особою родини Ганущини під час реєстрації майна у нотаріуса.

Про дружні стосунки Андрія та Олександра свідчить, зокрема, повідомлення Ганущина, в якому він приймає флешмоб IceBucket Challenge від Ярослава Дубневича та передає Андрію Загороднику.

Скріншот за повідомленням Олександра Ганущина 30 серпня 2014 р.

Ярослав Дубневич, від якого Ганущин прийняв естафету обливання – брат Богдана Дубневича, голову Солонківської сільради. До речі, сам Ганущин був помічником Дубневича-молодшого. "Периметр" постачав безпілотники до Солонки, проте Богдан Дубневич не знає, кому ці дрони були передані. “Ми відправляємо у різні батальйони та бригади, я не можу цього сказати. Тепер я не пригадую. Я не повинен тобі говорити. Іди на#уй і більше не дзвони”, — сказав Богдан Дубневич у коментарі LVIV.MEDIA

Ще один голова міськради, яка закупила дрони від "Периметра" - Сколівська. Голова Микола Романишин, колишній близький співробітник Ганущини, так про нього писав NGL.media. Ці слова підтверджують не лише їхні спільні фото у соцмережах, але, наприклад, у липні 2019 року Ганущин із дружиною були почесними гостями на весіллі доньки Романишина. Сам Микола Романишин відмовився відповідати на запитання журналістів LVIV.MEDIA, куди направили безпілотники, які постачала фірма Загородника, бо перебуває у відпустці та на момент розмови був у церкві. "Я не можу розмовляти, я зараз у церкві, на мене люди дивляться, чи ви хочете, щоб я вам відповідав?", - заявив Микола Романишин.

Олександр Ганущин та Микола Романишин

Ще один голова міськради, цього разу Городоцький Володимир Ременяк підтвердив у коментарі LVIV.MEDIA, що безпілотники, які закупили у компанії ТОВ "Периметр" направили до 103 окремої бригади територіальної оборони, саме там проходить військову службу Олександр Ганущин.

А голова Добротвірської громади Тарас Келеберда пояснив LVIV.MEDIA, що дрони, які закупили у компанії експомічника колишнього голови ЛОР, направили до однієї з частин Нацгвардії. “Дрони пішли на військову частину Національної Гвардії. Цю компанію обрали за тендером. На початку року у нас було затверджено програму, ми співпрацювали протягом двох років із цією частиною, тому визначали закупівлю чисто для них. Я не знаю, хто там чий помічник, ми визначали пропозицію на майданчику тендерної процедури», – пояснив Тарас Келеберда.

Позиція Ганущина

Сам Олександр Ганущин відмовився відповідати на запитання журналістів щодо постачання дронів його бригаді через фірму його експомічника. Ганущин заявив, що взагалі не знає такого видання LVIV.MEDIA, хоч раніше публікував свої матеріали на цьому сайті.

"Я нічого не знаю ні про вас, ні про LVIV.MEDIA, ні про мого колишнього помічника", - заявив Олександр Ганущин телефоном і кинув слухавку.

До речі, ще одного помічника Ганущини вже судили за переправку ухилянців за кордон. Галицький районний суд Львова визнав винним колишнього помічника депутата Львівської облради Ганущина Андрія Тупіса у незаконному переправленні ухилянців за кордон, його оштрафували на 180 тис. грн.

Нагадаємо, журналісти з'ясували, що теща Ганущина Надія Томінець дешево купила землю в Карпатах та володіє дільницями, виділеними учасникам АТО та іншим немісцевим мешканцям.