Енергетики на своєму сайті енергетики компанії ДТЕК заявили, які дії дозволять убезпечити техніку, а з іншого – згладити пікові навантаження під час підключення електроенергії.

Після того, як відключили електроенергію, вимкніть усі прилади з розеток

Бойлери, котли, плити, пральні машини, чайники – всі електричні прилади мають бути вимкнені з мережі. Крім того, потрібно вимкнути світло в приміщеннях. Це дозволить зберегти техніку, якщо станеться стрибок напруги.

Після того, як увімкнули електроенергію, почніть підключати прилади поступово

Не можна підключати одночасно всі енергоємні прилади (бойлер, електрочайник, електроплиту, електричний котел). Крім того, енергетики просять користуватися такими приладами по черзі незалежно від того, чи було напередодні відключення.

Деякими приладами варто користуватися лише з 00.00 до 06.00

Якщо ви не спите в цей період часу, або на своїй пральній машинці, бойлері, електричному котлі можете встановити таймер увімкнення та вимкнення, варто перенести роботу цих приладів на нічний час.

Декілька порад для великих споживачів:

"Споживачам, які мають у користуванні електродвигуни та насосні станції, рекомендуємо відключати їх від мережі (електродвигуни дають дуже високе навантаження на електромережі під час свого пуску). Включайте їх у мережу через 20-30 хвилин після появи електроенергії", - зазначають у ДТЕК.

При цьому бізнес попросили повністю відмовитись від зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів.

Читайте також:

Ефективного захисту немає: у ЗСУ розповіли, наскільки для України небезпечні іранські ракети

Українцям пояснили, чому в одних будинках вимикають світло, а в інших такого не відбувається

Як приготувати їжу, якщо немає електрики: три простих способи