Під час війни більшість жінок стають або санітарками, або кухарями. Ось тільки всі ми родом з СРСР, а там завжди залучали жінок для виконання бойових завдань. Так, під час Великої Вітчизняної війни більше 2000 жінок були снайперами. Вважалося, що вони хитріші, терплячі, холоднокровні, а пальці плавніше натискають на спусковий гачок. Невідомо, чиїм прикладом з минулого надихнулися Українки, проте вукраїнські жінки захищають свою Батьківщину від російських загарбників нарівні з чоловіками.

Так, завдяки Telegram-каналу Сухопутних військ ЗСУ, стало відомо, що в одній з бригад морської піхоти снайпером вже 5 років служить молода тендітна дівчина з псевдо "Угольок".

Дівчина пішла служити для того, щоб нею пишався її молодший брат, який, до речі, також присвятив життя захисту України.

Однак зараз молода тендітна Українка зі сталевими нервами і гарячим серцем запевняє, що буде воювати до тих пір, поки останній російський фашист не забереться з України - живим або мертвим.

"Мочити їх усіх треба! Це не люди. Фашисти - і ті не були такими підлими, як ці орки. Ми обов'язково переможемо. Особисто я буду стояти до останнього! Радує, що деякі наші люди відкрили очі, і тепер розуміють, хто є хто!"- каже відважна Українка.

Відомо, що з 2017 року "Угольок" служила в одному з батальйонів 35-ї окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського. При цьому вона неодноразово їздила в зону ООС для виконання бойових завдань.

У січні 2022 року дівчина спробувала повернутися до мирного життя, адже контракт закінчився і можна було б взяти паузу.

Але вже 24 лютого, коли Росія вторглася в Україну, дівчина взяла свій військовий рюкзак, який навіть не встигла розпакувати – і повернулася захищати країну вже як мобілізована.

Зазначимо, що на сьогоднішній день 15,6% Збройних сил України складають жінки і це близько 32 тисяч осіб. У цьому напрямку Україна серед світових лідерів.

Українським громадянкам законодавство дозволяє служити на більшості посад у всіх родах військ. Уважні і терплячі жінки славляться як снайпери. Є в армії артилеристки і танкістки. Найбільш здібні займають посади командирів рот, взводів — всього командні посади займають понад 900 офіцерів-жінок.

Читайте також: