Український уряд погодив законопроект, згідно з яким будуть внесені деякі зміни до Податкового кодексу України.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПропонується замість квартального періоду звітності впровадити місячний, пише "Економічна правда". Рішення затвердили в ході засідання Кабінету Міністрів України 29 вересня.
Мета законопроекту - забезпечення своєчасного обчислення страхового стажу громадян та призначення пенсій або інших соціальних виплат. Він був розроблений Пенсійним фондом за власною ініціативою.
Як відомо, в даний час платники податків здають квартальну звітність. Сам звіт вони зобов'язані подати в 40-денний термін після закінчення звітного кварталу. Однак у зв'язку з тим, що звітності єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб з квартальним періодом звітності об'єднані, спостерігається відстрочка (від 1 до 3 місяців) надходжень до Реєстру відомостей про заробітну плату співробітників, сплату ЄСВ, страховий стаж та несвоєчасність включення звітних періодів для розрахунку соцвиплат (тимчасова непрацездатність, безробіття, нарахування пенсії).
Крім того, ослаблена платіжна дисципліна в частині суми єдиного внеску
зміщення строку (від 1 до 3 місяців) розрахунку показників середньої зарплати, з якої сплачено страхові внески.
Спостерігається неможливість проведення своєчасного щомісячного аналізу основних показників, що впливають на наповнення Пенсійного фонду.
Дані фактори, каже Лазебна, стали причиною для того, щоб внести зміни до Податкового кодексу.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що для українських підприємців передбачений новий вид штрафу. У ВР запропонували карати ті суб'єкти господарювання, у яких не буде своїх даних про філії та відділення в Єдиному держреєстрі даних.
Повідомляється, що розмір штрафу складатимуть від 25 до 400 неоподатковуваних мінімумів або 4250-8500 гривень.
Автори законопроекту кажуть, що зараз за відсутність даних штрафи не передбачені. саме з цієї причини суб'єкти господарювання не поспішають їх вносити. А це ризики для держави, інших підприємців і споживачів. У держави обмежуються можливості захищати права споживача, а також здійснювати контроль за якістю і безпекою продукції і всіх видів послуг і робіт.
Депутати впевнені, що після прийняття законопроекту, юридичні особи стануть відповідальніше ставитися до державної реєстрації своїх відокремлених підрозділів.
Раніше Hyser писав про те, що пенсійний стаж рахуватимуть по-новому.
Також Hyser повідомляв, що Німеччина заманює українських заробітчан.
Нагадаємо, що в Україні заявили про податок на дощову воду.