Експерти дали відповідь на питання, що цікавить багатьох українців
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяВ Україні вже деякий час тому почалася вакцинація проти китайської коронавірусної інфекції, яка, нехай просувається і не так активно, як хотілося б уряду, торкнулася вже кілька мільйонів українців. Одночасно з тим, багато українців побоюються, чи не почнуть їх звільняти з роботи за небажання приймати вакцину. iнформаційний портал "Главком" розповів, чи може роботодавець вчинити подібним чином.
Так, українців, які побоюються того, що їх звільнять з роботи в разі відмови від вакцинації, експерти заспокоюють тим, що закон все ж на їхньому боці. Справа в тому, що в українському законодавстві існує кілька норм, в яких чітко вказана необхідність добровільної угоди людини на яку б то не було вакцинацію.
Наприклад, у 43 статті Української Конституції йдеться про те, що громадяни мають гарантований захист від безпідставного звільнення. У разі вакцинації, скасування співробітника від отримання щеплення не може розглядатися в якості порушення трудової дисципліни.
Також на боці українців знаходиться 284 стаття Цивільного кодексу України, 43 стаття Основ законодавства про охорону здоров'я, 6 частина 12 Закону України "Про захист населення від інфекційних захворювань", а також 21 стаття Кодексу законів про працю України.
Нарешті, навіть у заявах уряду, зокрема, дорожній карті щодо застосування вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19 позначено, що вакцинація в країні буде проходити добровільно для всіх груп населення.
До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що в українському МОЗ розповіли, яку вакцину визнають по всьому світу.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у столиці попередили про те, що контроль за дотриманням карантину посилиться.
Також "Hyser" писав, що в Україну скоро завезуть ліки, які допомагають хворим коронавірусом.