Ірина Геращенко: «Друзі, знайдіть час і відвідайте в ці дні Майдан. Там відкрилася важлива і символічна експозиція «За нашу і вашу свободу»

Друзі, знайдіть час і відвідайте в ці дні Майдан. Там відкрилася важлива і символічна експозиція «За нашу і вашу свободу!» , присвячена Празькій весні, трагічним подіям 1968 року.

Півсторіччя тому радянські війска, 200 тисяч військових і 5000 танків вдерлися на територію Чехословаччини, аби придушити паростки свободи і демократії. Сьогодні , за ініціативи Посольства Чехії в Україні, у співпраці з Украінським інститутом пам‘яті , за сприяння СБУ, яка відкриває КДБшні архіви, на Майдані відкрилася виставка, яка розповідає й про українців, які не побоялися підтримати Прагу.

Скільки паралелей між 1968 і 2018… Дві країни прагнули свободи і незалежності . Дві країни стали жертвою агресії — СРСР і її «достойної « правонаступниці- РФ.

Велика честь, що серед кількох Громадян, які виступили на підтримку вільної Чехословаччини, був Мустафа Джемілєв. За це він провів кілька років в радянських таборах. Разом з іншими радянськими дисидентами, учасниками акцій протестів з Польщі , родинами загиблих політв‘язнів , Мустафа — ага взяв сьогодні участь в відкритті експозиції.

Наш Мустафа- особистість величини Вацлава Гавела. Неймовірно пишаюся працювати разом і бути в одній команді. Й сьогодні, коли слухала спогади учасників акцій протесту, наших чеських друзів, ще раз переконалася, як багато спільного в новітній історії і як багато в світі не покараного зла.

Від імені ВР подякувала всім , хто виходив на мирну демонстрацію на Красній площі в Москві і в інших містах СРСР, підписували листи проти радянського вторгнення , підтримували засуджених учасників протестного руху.
Місце експозиції — сакральне. Майдан- символ нашої боротьби за свободу, місце , де на колінах вшановуємо пам`ять та прощаємося із військовослужбовцями, які загинули на Донбасі…

Мустафа Джемілєв вірив — протести проти окупації сприятимуть поваленню тоталітарного режиму СРСР. Тому так важлива солідарність і акції підтримки. Тому акції підтримки українських політв’язнів і України так важливі сьогодні. По всьому світу.

На відкриття експозиції завітала й перший заступник спікера Сенату Чеської Республіки Мілуше Горська. В акції взяли участь Hanna Hopko, керівництво СБУ, директор інституту Національноі Пам‘яті Volodymyr Viatrovych

Читайте далі: Чехия обвинила Украину в том, что она изменила историю Чехословакии: откуда у чешских коммунистов установка во всем обвинять украинцев