Японія не повторює помилок України: прем’єр Японії Сіндзо Абе відмовився від пропозиції Путіна підписати з РФ мирну угоду

Японія не погодилась на мирну угоду з РФ «без будь-яких передумов», яку запропонував 12 вересня президент Росії Володимир Путін.

З пропозицією укласти мирну угоду до кінця 2018 року з метою врегулювати суперечку щодо Курильських островів Путін виступив під час зустрічі з прем’єром Японії Сіндзо Абе на Східному економічному форумі у Владивостоку.

«Давайте укладемо мирну угоду, не зараз, але до кінця року і без будь-яких передумов», — сказав Путін.

Водночас секретар кабінету міністрів Японії Ясухіро Кан заявив жунаістам, що Японія не має наміру укладати мирну угоду з РФ до вирішення територіальної суперечки щодо Курильських островів.

«Оскільки уряд має намір вирішити питання чотирьох Північних островів, основна політика щодо укладення мирного договору залишається незмінною», — сказав він.

Південні Курили увійшли до складу СРСР після завершення Другої світової війни, але Японія вважає своєю територією чотири острови із Курильської групи — Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомай.

Нагадаємо, 11 червня Японія висловила протест Росії та Китаю через плани Москви прокласти лінію зв’язку на Курильські острови за допомогою китайської компанії.

Влада Японії висловила протест Росії та Китаю через плани Москви прокласти лінію зв’язку на Курильські острови за допомогою китайської компанії.

Про це журналістам повідомив генеральний секретар кабінету міністрів Японії Йосіхіде Суга, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За його словами, Токіо направило протест Москві та Пекіну по дипломатичним каналам.

Він наголосив, що Росія разом з китайською компанією планує прокласти оптоволоконні кабелі до південної частини Курильських островів.

Суга додав, що Японія продовжує обговорювати це питання з Росією.

Нагадаємо, Південні Курили увійшли до складу СРСР після завершення Другої світової війни, але Японія вважає своєю територією чотири острови із Курильської групи — Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомай.

Як повідомлялося, Японія висловила протест Росії через присвоєння назв Курильським островам.

Дмітрій Мєдвєдєв підписав розпорядження про присвоєння назв п’яти островам Курильської гряди.

Один з них отримав назву острова Дерев’янко — на честь генерал-лейтенанта Кузьми Дерев’янка, який поставив підпис з боку СРСР під актом про капітуляцію Японії в 1945 році.

Раніше Росія розмістила новітні ракети на спірних з Японією Курилах.

Читайте далі на hyser: Здесь есть женские вагоны в метро и можно купить поношенные женские трусики: японцы — весьма интересная нация