За даними джерел ЗМІ, тримачі акцій «Опоблоку», «За життя!» і дрібніших партій з «регіоналівським» минулим домовилися до 1 грудня висунути спільного кандидата.

«Опоблок» утворився з двох колон – групи Сергія Льовочкіна і група Рината Ахметова – кількох креатур Віктора Медведчука та одинака Вадима Рабіновича, який здружився з колишнім лідером есдеків. Ще є близький до Ахметова Вадим Новинський, у якого в «Опозиційному блоці» є власна платформа.

Тепер ці інгредієнти намагатимуться зваритися в одному політичному «борщі», який подадуть на стіл Путіну. Однак, існує висока ймовірність, що без безпосереднього впливу Кремля він варитиметься довго.

Отже, сьогодні Вадим Рабінович запропонував «опоблоківцям» переговори про об’єднання. «Нам потрібно підпорядкувати свої амбіції та особисті інтереси інтересам наших виборців. Нам не пробачать, якщо ми втратимо сьогодні шанс для консолідації», пафосно заявив лідер «За життя!». Який, нагадаємо, у травні 2016 року оголосив про вихід з «Опозиційного блоку», проте і досі перебуває у лавах фракції.

На заклик Рабіновича оперативно відповів Сергій Льовочкін. «Я підтримую об’єднання з усіма політичними силами, які поділяють цінності ОБ та його виборців: мир, єдність країни, розвиток демократії та економіки, свобода слова і думки. Серед таких сил бачу і «За життя» Рабіновича і Мураєва», написав він у Twitter. Після цього ЗМІ замайоріли заголовками «Опозиційний блок» і «За життя!» об’єднуються».

Для початку нагадаємо стартові позиції цих політсил. Вони мають солідний, а в купі – найсолідніший, медіа-ресурс: телеканали «Інтер», «112. Україна», NewsOne, канал «Україна», газету і сайт «Вести», сайт «Страна», значну кількість дрібніших ресурсів, десятки експертів. І цілу армію корисних ідіотів. Така потужна машина за гарного фінансування здатна вплинути на вибір мільйонів.

Та крім цього політики, які анонсують переговори, запам’яталися й гучними розбірками. У жовтні минулого року Рабінович в прямому ефірі звинуватив Льовочкіна і Бойка у замаху на себе. «Я знав, що Льовочкін – бандит, але ніколи б не подумав, що до спроби вбивства і підпалу може бути причетний Бойко, якого вважав порядною людиною.

В черговий раз підтвердили мою тезу про те, що «Опозиційний блок» – це справжня банда», сказав він тоді. Пізніше назвав Льовочкіна «політичним Чикатило». Той, навзаєм, нагадав, що у Рабіновича подвійне громадянство. Тепер ці двоє декларують готовність про щось домовлятися.

А є ще чисельна група Ахметова, якого влаштовує сьогоднішній статус. Він не збіднів, на окупованих територіях його пощипали, але не обдерли, як липку. Не секрет, що окрім «Опоблоку» Ринат Леонідович має інтерес і в інших політсилах. Зокрема, в ЗМІ багато писали про «радикалів». Чи є сенс Ахметову сідати за стіл переговорів з добре знайомими йому фігурами ще по Партії регіонів?

Тут все залежатиме від кількох факторів. Перший – який зиск матиме від єдиного кандидата. Якщо ним, звісно, буде не він сам. Капітуляція перед Росією, а іншого такий президент не запропонує, спричинить серйозний протестний вибух, а гроші люблять тишу. Ахметову про це добре відомо. Тому можна передбачити, що коли Ринат Леонідович і долучиться до анонсованих «тьорок», то без ентузіазму. Хіба у Москві знайдуть спосіб, як його нагнути.

Другий фактор – Ахметов може виявити лояльність до проросійського проекту, якщо будуть спроби тиснути на його бізнес. Банковій це ні до чого, але існують політичні ігри і поза нею. Третій фактор – якщо він побачить, що Порошенко втрачає шанси на перемогу, натомість соціологія покаже, що єдиний кандидат від умовного «кремлівського проекту» стовідсотково виходить у другий тур.

За столом переговорів опиняються й інші гравці, такі, як Вадим Новинський. Аби не йти на перемовини бідним родичом, він зайнявся розкруткою свого проекту «Партія миру». Ще є Михайло Добкін. Його «Християнські соціалісти» так і не розкрутилися, проте і його, скоріше за все, долучать до перемовин.

Не до кінця зрозуміла роль у процесі партії «Відродження». По духу вони близькі, проте за цією політсилою видніється тінь Ігоря Коломойського, який начебто поставив на Юлію Тимошенко.

До речі, не виключено, що задумка із висуненням єдиного кандидата від «Партії регіонів-2» саме у тому і полягає, щоб вивести його у другий тур із лідеркою «Батьківщини». Технологія проста – вона йде на вибори з проєвропейськими і пронатівськими гаслами, а її суперник – з проросійськими, з обіцянкою помирити «братні народи» і закінчити війну на сході. Тобто, діятимуть на повному контрасті: умовні Майдан і антимайдан, схід і захід.

За такого контрасту висуванець партії Рабіновича (Медведчука) – Льовочкіна – Новинського має високий ризик програти. І ось тут головне: а чи повинен він виграти за замислом Кремля! Там чудово розуміють, що колишні «регіонали» не зможуть висунути кандидата-переможця, нового Януковича, бо у них такої фігури немає.

Бойко на цю роль не тягне через відсутність харизми, Рабінович навіть за максимального включення медіа-ресурсу ризикує пролетіти повз другий тур, Медведчук не балотуватиметься, Новинський – ще гірший варіант, аніж Бойко. Є Мураєв, який останнім часом відійшов у тінь. Проте Льовочкін і Ахметов погодяться на цю фігуру хіба з-під кремлівської палки.

То ж якщо наше припущення правильне, тоді задіюється сценарій, кінцева мета якого – усунення від влади нинішньої команди. З будь-якою новою у Москві знайдуть, як домовитися.

Читайте далі: Кравчук: «Больше всего шансов сегодня у Тимошенко. Если выберут эту женщину, в стране наступит мир», — Кравчук начал работать V.I.P. агитатором за Тимошенко