Давно пора, в Верховній Раді вважають, що місце жінки не на кухні, а в армії: В ЗСУ урівняли права жінок і чоловіків

Відтепер Українські жінки зможуть проходити службу за контрактом не залежно від віку!

Поки під стінами Верховної Ради жінки відстоювали гендерні квоти на виборах до Парламенту на акції «Жінок в Парламент — 50%» депутати й депутатки прийняли Закон 6109. Про це на своєму Facebook повідомила Світлана Войцеховська

1.

Сьогодні, 6 вересня, Верховна Рада України схвалила в другому читанні та в цілому з техніко-юридичними правками проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних силах України (ЗСУ) та інших військових формуваннях

Закон надає рівні можливості щодо укладення контракту на проходження військової служби, визначивши, що жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку перебування на військовій службі. До сьогодні законом було передбачине, що контракт на проходження військової служби має право укласти тільки жінка від 18 до 40 років, водночас для чоловіків такого обмеження не існувало.

2.

Наслідком таких законодавчих обмежень було те, що жінка низько оцінюється як професіоналка та спеціалістка у військовій сфер, а в Україні є дуже мало офіцерок і жодної жінки-генерала. Вище описана практика суперечить вимогам міжнародного права та досвіду іноземних країн.

Промовистим є законодавство країн із армією, що має високий рівень обороноздатності. Наприклад, у 2015 році Міноборони США відкрило всі військові посади для жінок. Ізраїль у 2000 році дозволив жінкам служити на будь-якій військовій посаді, а в Норвегії аналогічний закон прийнято ще у 1985 році.

3.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект №6109 покликаний сприяти утвердженню гендерної рівності у ЗСУ та інших військових формуваннях, а також протидіяти дискримінації за ознакою статі у сфері безпеки і оборони.

Зазначається, що питання гендерної рівності у ЗСУ та інших військових формуваннях, а також ролі жінки в умовах конфлікту є особливо актуальними, враховуючи, що на території України вже третій рік триває військовий конфлікт.

Наголошується також, що з аналізу чинного законодавства, у тому числі й підзаконних нормативно-правових актів, випливає, що у ЗСУ та інших військових формуваннях існує «особливе» ставлення до жінки. Зокрема, законодавство суттєво обмежує залучення жінок до виконання певних завдань, їхню участь в бойових діях, можливість займати певні посади.

4.

Тому законопроектом пропонується надати особам обох статей рівні можливості щодо укладення контракту на проходження військової служби, визначивши, що жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

Також закріплюється принцип, за яким жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками, що включає рівний доступ до посад і військовий звань та рівний обсяг відповідальності під час виконання обов’язків військової служби.

На сам кінець, скасовуються необґрунтовані обмеження щодо служби жінок у військовому запасі та проходження військових зборів чоловіками та жінками.

Читайте далі на hyser: «Жінки в армії — не прикраса, а повноцінні бійці»: як українські дівчата борються з нерівністю в ЗСУ — гендерна політика Міноборони, що зараз і які плануються зміни