У Мінбезпеки Британії заявили, що президент Росії Володимир Путін несе кінцеву відповідальність за отруєння нервово-паралітичною речовиною колишнього російського подвійного агента в Англії в березні

Про це заявив міністр безпеки Великої Британії Бен Воллес, інформує AFP.

Лондон звинуватив двох співробітників ГРУ РФ у використанні «Новічка» для вбивства колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в південно-західному англійському місті Солсбері.

«У кінцевому рахунку, так, оскільки він (Путін — ред) є президентом Російської Федерації, і саме його уряд контролює, фінансує і скеровує військову розвідку, ГРУ, через своє Міністерство оборони», — сказав Воллес, відповідаючи на питання про те, чи несе Путін відповідальність

«Я не думаю, що хтось може сказати, що Путін не контролює свою державу, і ГРУ, без сумніву, не виключення», – додав міністр.

Нагадаємо, 5 вересня стали відомі імена підозрюваних в у спробі вбивства Скрипалів — це Олександр Петров і Руслан Бошіров.

Відзначається, що британське відомство не буде запитувати у Москви їх екстрадицію. На арешт обох чоловіків випустили європейський ордер.

У контртерористичному відділі поліції Великої Британії наголосили, що у кімнаті готелю Лондона, де зупинялися підозрювані Петров і Бошіров, були знайдені сліди отруйної речовини «Новачок»

У поліції також повідомили, що підозрювані прибули до Лондона другого березня

Екс-ГРУшника Сергія Скрипаля та його доньку отруїли 4 березня у Британії. Їх знайшли непритомними на лавці біля торгового центру в Солсбері. Постраждалих шпиталізували у критичному стані – вони перебували в комі.

Поліція з’ясувала, що їх намагалися вбити нервово-паралітичною речовиною, мотивом могла стати помста.

12 березня прем’єр Британії Тереза Мей фактично звинуватила Росію у замаху на Скрипаля за допомогою хімічної речовини «Новачок», виробленої в СРСР.

У зв’язку з отруєнням у Солсбері 27 країн вирішили видворити 144 російських співробітників розвідки, які видавали себе за дипломатів.

Слідчі Британії опитали понад 900 свідків у справі про отруєння Скрипалів.

Поліція також відновила найбільш імовірну послідовність (хронологію) подій у день отруєння Скрипалів.

10 квітня доньку колишнього російського подвійного агента Сергія Скрипаля Юлію, яка постраждала внаслідок отруєння в Солсбері (Велика Британія), виписали з лікарні.

18 травня екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля, отруєного в британському Солсбері, виписали з лікарні.

Читайте далі на hyser: Британия и ее союзники приготовили новый удар по России: в МИД Великобритании сделали громкое заявление, — у Путина занервничали