Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердила оцінку Британії про те, що під час атаки в Еймсбері було застосовано нервовий агент «Новачок» такого ж типу, що й під час атаки проти Сергія та Юлії Скрипалів у Солсбері

«Незалежний звіт ОЗХЗ сьогодні підтвердив оцінку Сполученого Королівства, за якою було ідентифіковано хімічну речовину через яку загинула в Еймсбері 8 липня Дон Стерджес. Це був нервовий агент «Новічок» такого ж типу, який використовувався під час спроби вбивства Сергія і Юлії Скрипалів раніше цього року» — йдеться у повідомленні.

Експерти ОЗХЗ двічі відвідали Британію для збору зразків після нападів у Солсбері і Еймсбері.

«Безрозсудність російської держави у завезенні нервового агента до Британії та повне ігнорування безпеки громадян є жахливою та безвідповідальною.» — сказав голова МЗС Британії Джеремі Хант.

«Це ще одне нагадування про важливість того, щоб міжнародне співтовариство спільно підтримувало глобальну заборону на використання хімічної зброї всіх видів, і забезпечувало дотримання міжнародного порядку, щоб ми могли захищати наших громадян», додав він.

Нагадаємо, 7 сепня Велика Британія запросила експертів Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) для збору додаткових зразків щодо отруєнням в Еймсбері.

«Незалежні технічні експерти ОЗХЗ були запрошені повернутися в країну, щоб продовжити їхню роботу з визначення нервово-паралітичної речовини, яка стала причиною смерті одного громадянина Британії в Еймсбері і серйозного захворювання іншого», — йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства Британії.

Заступник постійного представника Британії в ОЗХЗ звернувся до генерального директора Організації, запропонувавши надати допомогу в роботі, яку вже проводили раніше, відповідно до статті VIII 38 (e) Конвенції про хімічну зброю.

Під час візиту експерти ОЗХЗ зберуть більше зразків, які будуть проаналізовані в авторитетних міжнародних лабораторіях, визначених ОЗХЗ.

Читайте далі: Видео: Патриарх Варфоломей отказался от подозрительного «напитка» от Гундяевской охраны в Константинополе, — Запахло «Новичком»