«Мости спалено остаточно»: Україна готується розірвати з Росією ще низку договорів, — скоро українці зможуть побачити «подальші кроки»

Українське МЗС проводить інвентаризацію нормативно-правових актів з Росією, і найближчим часом громадськість зможе побачити «подальші кроки».

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі телеканалу ICTV.

«Ми маємо докорінно переглянути всю договірно-правову базу з Росією. Те, що ми зараз робимо в рамках СНД — цей аналіз готується, кожне міністерство, є відповідна координація. Те саме має бути зроблене з Росією. Це буде зроблено, бо ми не можемо триматися на тій договірно-правовій базі, яка була в попередній реальності. Будуть і найближчим часом подальші кроки, ви їх побачите. Я свідомо деякі з них сказати не можу», — сказав Клімкін.

Нагадаємо, 3 вересня президент України Петро Порошенко наголосив, що Великий договір з Росією буде не розірваний, а просто припиняє свою дію через непродовження – про що він відправить відповідного листа на Росію.

28 серпня президент України Петро Порошенко заявив про необхідність припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією, який «вже давно став анахронізмом».

За словами Клімкіна, Україна до кінця вересня повідомить Росію про припинення дії договору про дружбу, співпрацю та партнерство.

Крім того, у серпні Україна закрила своє представництво при статутних органах СНД.

Довідка: Договір про дружбу, співробітництво і партнерство Україна та Росія підписали 31 травня 1997 року, ратифікували у 1998 році. Його ще називають «Великий договір». Країни офіційно визнали кордони один одного і закріпили принципи стратегічного партнерства.

Читайте далі на hyser: Так ли уж плохо будет Украине жить без подлого «брата» за поребриком: что случится после разрыва договора о «дружбе» и как это повлияет на текущие отношения между Украиной и Московией