Лавров «спалился»: Россия специально «отправила в отставку» Захарченко, чтобы перейти к активным действиям на Донбассе и не вести больше переговоры с Украиной

У російському МЗС продовжують звинувачувати Україну в зриві домовленостей. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вважає, що Україна не збирається виконувати Мінські домовленості до виборів у 2019 році. Про це він заявив 3 вересня під час виступу перед студентами Московського державного інституту міжнародних відносин, передає ТАСС.

«Навряд чи до виборів в Україні київська влада зможе змінити свою повністю деструктивну лінію на саботаж і підрив всього того, про що домовилися лідери Росії, Німеччини, Франції та України в лютому 2015 року, але ще раз повторю: у нас інших колег немає. Колеги, які хочуть зберегти своє домінування за будь-яку ціну, йдуть проти історії», — розповів Лавров.

За його словами, саме Росія відіграла найважливішу роль у розробці Мінських домовленостей.

Мінські домовленості були ухвалені в лютому 2015 року за результатами перемовин лідерів України, Німеччини, Франції та Росії, які передбачають політичне врегулювання ситуації на Донбасі. Першим же пунктом цих угод є повне припинення вогню з обох боків, однак за три роки підтримувані Росією бойовики «Л/ДНР» постійно порушують будь-які перемир’я, про які домовляються представники Тристоронніх контактних груп у Мінську.

Раніше Лавров заявив, що після вбивства ватажка «ДНР» Олександра Захарченка зустріч президентів України, Росії і Франції та канцлера Німеччини неможлива. Він назвав це «провокацією України, спрямованою на зрив Мінських домовленостей».

Вбивство ватажка угруповання «ДНР» Олександра Захарченка обнуляє сенс Мінських домовленостей з припинення війни на Донбасі.

Про це заявив голова так званої «Держдуми» РФ В’ячеслав Володін, передає «Інтерфакс».

«Це свавілля, яке обнуляє всі ті кроки, які вже кілька років роблять Росія і світова спільнота для припинення війни на південному сході України», — заявив він.

На думку Володіна, Парламентська Асамблея ОБСЄ повинна дати оцінку тому, що трапилося, і «закликати українську владу до відповідальності за цей злочин».

Після смерті Олександра Захарченко найближчим часом Нормандський формат проводитися не буде, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров, повідомляють російські ЗМІ.

За словами Сергія Лаврова, загибель ватажка так званої «ДНР» привела до серйозної ситуації, яку необхідно проаналізувати.

«У нинішній ситуації неможливо розмовляти про найближчих зустрічах в Нормандські форматі, як цього хочуть наші європейські партнери», — заявив глава відомства.

Також Лавров повідомив, що російський МЗС вже працює в цьому напрямку.

Читайте далее: Захарченко йти у відставку не хотів — ось його в Москві і «змусили»: як на Росії відправляютьна «заслужений відпочинок» своїх маріонеток на Донбасі