Захарченко йти у відставку не хотів — ось його в Москві і «змусили»: як на Росії відправляютьна «заслужений відпочинок» своїх маріонеток на Донбасі

У Москві були незадоволені Олександром Захарченком та іншими ватажками бойовиків ОРДО через їхню «ненаситність», а також вимагали розформувати воєнізовані угруповання «ДНР»

Про це пише російське видання

Як повідомляє видання, повноваження Захарченка багато в чому були номінальні — особливо в питаннях війни та миру, які вирішувались виключно в Москві. У віданні ж Захарченка залишалися лише «господарські аспекти» місцевої напівкримінальної економіки.

Під керівництвом Захарченка діяло воєнізоване угрупування — Республіканська гвардія, заснована на базі місцевого «Оплоту».

«Після об’єднання у 2015-2016 роках збройних угруповань «ДНР» і «ЛНР» у єдині армійські корпуси гвардія залишалася єдиним великим формуванням, не підконтрольним російським військовим кураторам. Не контролювала Москва і численні відомчі служби безпеки і охорони — такі були майже при кожному міністерстві в «ДНР». (…) Місцеві називали ці відомчі армії «спецназом з відбирання власності», — пише видання.

На початку липня Москва зажадала розформувати ці угруповання і віддати всю зброю армії РФ. У самому Донецьку новину сприйняли як сигнал про швидку відставку Захарченка. Але, як кажуть у Донецьку, йти Захарченко зовсім не хотів.

«В руках «ненаситної» пари Захарченко-Тимофєєв були сконцентровані майже всі прибуткові бізнеси «республіки». Під контролем «Ташкента» була видобуток коксівного вугілля і антрацитів, а також їх транспортування в Росію — як російську сировину це вугілля потім поверталося в Україну… За свої нехитрі послуги Ташкент «стягував мито»… У Донецьку кажуть, що Тимофєєв бажав отримувати «комісійні», пропорційні обороту», — пише видання.

Як розповів «НГ» один із колишніх ватажків проекту «Новоросія», нова економічна ситуація в Україні приваблювала не тільки Тимофєєва і Захарченка, але й зав’язані на реекспортній схемі російські спецслужби, структури Януковичів і їх «гаманця» Сергія Курченка.

«Пиріг різко став великим, і всі хочуть собі більшу частину, а не цивілізовано ділитися. Для Баті (Захарченка — ред) і Ташкента конфліктувати з великими рибами було не по зубах», — йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, 31 серпня в окупованому Донецьку під час вибуху в ресторані «Сепар» був смертельно поранений ватажок ОРДО Олександр Захарченко.

Читайте також: В «ДНР» процветают методы Гестапо: Боевики «ДНР» выбили признание в у 4 человек во время «расследования» дела о Захарченко