Медведчук вважає, що ситуація з фільмом про Стуса — це «провокація американців»: Політик вважає себе чистим перед долею поета

Політик вважає себе чистим перед долею поета.

Лідер «Українського вибору» і кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук назвав «провокацією з боку американців» ситуацію із фільмом про українського поета і дисидента Василя Стуса.

Про це Медведчук заявив в інтерв’ю телеканалу «112 Україна».

«Ця провокація — один з етапів того, що роблять сьогодні американці. У нас є цьому доказ. Тобто вони постійно провокують», — сказав політик, додавши, що він є ворогом для американців.

Що стосується справи Стуса, в якій Медведчук був адвокатом, то політик заявив, що «виконав офіційний обов’язок» і вважає себе чистим «перед долею та життєвим шляхом» поета.

«Я не порушував закон, і численні комісії від адвокатури в роки незалежності України встановили мою правоту, що я мав рацію як адвокат… Перед колегами я чистий. Перед долею і життєвим шляхом Стуса я чистий, все, що міг, я робив. Якби він не боровся з радянською владою, він би не був борцем за незалежність України «, — сказав Медведчук.

Нагадаємо, актор і телеведучий Геннадій Попенко написав пост у Facebook, що

Зі сценарію до фільму про Стуса прибрали сцену з його адвокатом – Медведчуком
з фільму «Стус» видалили сцену з молодим адвокатом Віктором Медведчуком, тому що «продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука». Режисер картини Роман Бровко стверджує, що прибрав сцену на прохання сина поета Дмитра Стуса.

Актор і ведучий каналу UA:Перший Геннадій Попенко пробувався на одну з ролей у фільмі «Стус». Під час кастингу він читав сценарій фільму — там була сцена останнього суду над поетом, де адвокат Віктор Медведчук визнає свого підзахисного винним. На роль Попенка не взяли. Коли з Facebook він дізнався, що сцени суду у фільмі більше немає, він зв’язався з акторами і спробував дізнатися подробиці.

За його словами, актор на роль молодого адвоката Медведчука був відібраний і «готувався до зйомок». Посилаючись на слова «учасників знімального процесу» Попенко пише, що «продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука» і сказали, що якщо вони хочуть закінчити картину, то сцену суду потрібно прибрати.

Василь Стус був українським поетом і дисидентом, якого 1980 року Київський міський суд засудив до десяти років позбавлення волі та п’яти років заслання. Строк Стус відбував у колонії в Пермській області, де і помер в 1985 році. Під час судового засідання захищав його адвокат Віктор Медведчук, якому тоді виповнилося 26 років.

Стус клопотав про відвід Медведчука, але суд не дозволив це зробити. Медведчук визнав провину свого підзахисного і попросив суд врахувати пом’якшувальні обставини. Саме ця сцена повинна була увійти у фільм.

Читайте далі на hyser: Медведчук купил своей жене участие в «Танцах со звездами»: Марченко попала в шоу благодаря финансовой сделке Медведчука и Ткаченко, — СМИ