Протеже Президента вийшов з-під контролю: Що саме не поділили Гройсман та Порошенко та чому Прем’єр зрадить Президента — передвиборчий план Гройсмана

Відокремлення Володимира Гройсмана від «Блоку Петра Порошенка» на наступних виборах буде зрадою.

Про це заявив член фракції БПП Іван Вінник в ефірі одного з телеканалів.

«Він не БППшник. Людина пройшла на плечах БПП до парламента, БПП його зробив спікером, прем’єром. Фактично, зробив загальновідомою в країні людиною, політиком топ-ешелону. А сьогодні він каже, що піде окремою колоною на вибори. Як на мене, це форма зради. А зрада – це найгірше, що може трапитися», – сказав Вінник.

За його словами, у фракції це рішення глави уряду не обговорювали.

Додамо, що Секретар парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони також публічно пригрозив прем’єр-міністру Володимиру Гройсману відставкою.

На думку парламентарія, такий сценарій можливий, якщо глава Кабміну не створить нову державну структуру для оцінки збитків, нанесених війною на Донбасі, і складання позову проти Росії як винуватиці конфлікту.

Джерела називають підґрунтям такої дещо несподіваної заяви Вінника кулуарну боротьбу між Гройсманом та внутрішньопартійною групою в «Народному фронті» секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова і глави оборонного комітету Ради, представника «Народного фронту» Сергія Пашинського за вплив на концерн «Укроборонпром», який отримує величезні військові замовлення з держбюджету.

«Якщо Гройсман цього не зможе зробити, будемо шукати іншого прем’єра, який, можливо, з вересня-жовтня може зробити відповідні кроки на користь інтересів безпеки і загалом України», – заявив Вінник, уточнивши, що це його особиста думка, а не фракції БПП.

Є у народного обранця й інші претензії до прем’єра: затримки з виплатами пенсій, ситуація з обслуговуванням зовнішніх боргів, а також «провал фінансування оборонних програм».

Кращою заміною Гройсману, на думку Винника, був би перший віце-прем’єр Степан Кубів, який, до речі, згідно із законом, повинен виконувати обов’язки голови уряду до призначення нового прем’єра.

Додамо, що з президентського іменного блоку Гройсману погрожували відставкою не раз. Нинішній прем’єр був обраний до Ради за списками БПП (до речі, як і Кубів) і вважався ставлеником Порошенка, однак, перейшовши на роботу в уряд, став триматися більш незалежно і навіть конфліктувати з іншими групами в оточенні президента за сфери впливу.

Зазначимо, якби вибори президента України проходили найближчої неділі, то за голову «Батьківщини» Юлію Тимошенко проголосувало б 20,3% тих, хто визначився з вибором і планує прийти на дільниці.

Такі результати соціологічного дослідження презентували країнський інститут соціальних досліджень імені Яременка та центр «Соціальний моніторинг».

Читайте далі на hyser: Порошенко с Гройсманом делят прибыль от контрабанды: каждый хочет иметь «своих» людей на границе — кто же из них будет иметь больший куш, решит Верховна Рада