«Після цього посту мене, мабуть, виженуть з партії Ляшка, але вже прийшов час розповісти всю правду»: наближений до Ляшка політик розкриває всі карти в своєму пості на фейсбуці

(після цього посту мене, мабуть, виженуть з партії, але все правда — слово в слово)

сьогодні з Олег Ляшко та Ігор Мосійчук згадували, скільки всякого різного — цікавого і рутинного, веселого і сумного, хорошого і не зовсім — трапилося за 2018 (і то ще 4,5 місяці), 2017, 2016, 2015, особливий 2014, 2013, 2012, 2011…

згадували, що вже #7роківРПЛ
(Господи, невже і справді вже сім років?!..)

7 років тому з готелі «Козацький» пройшов перший з’їзд Радикальної партії.

«этот день мы приближали, как могли» (с).

думаю, вже прийшов час розповісти всю правду про цей день. хотів написати: «історичний день» — і щиро так вважаю, але не мені судити. скажуть прийдешні покоління, якщо ми це зможемо заслужити.

спочатку — передісторія.

***
ШО ТАКЕ Л Я Ш К О ?
(слово «шо» — бо пишу про не стільки, як про людину, а про соціокультурне явище)

персонаж напрочуд цікавий. настільки відповідає своєму часу, що точно потрапить у межичас, як писав Загребельний.

невисокого зросту. худорлявий (був 7 років тому). затим — поправився (#важка_депутатська_доля). тепер — качок. але і худий коли був — з широким плечем — хоча спортом тоді не займався взагалі, знаю точно.

і плавати не вміє досі — тільки в жилеті. із патологічно величезними — геть не пропорційними зросту і статурі — долонями. вони дуже доглянуті (трошки сибарит), але чітко говорять про те, що це сільський пацан, який працював у колгоспі, водив трактор і їб#шив на буряках (хто знає, буряки — це чисте пекло).

з дуже низьким, грудним голосом шамана, який причаровує. бабусі мліють. молоді дівчата — теж. заздрю. і це точно не статус притягує. (Росіта Олександрівна, далі не читайте, будь ласка).

бо я встиг закарбувати в пам’яті часи, коли його рідко де впізнавали. згадалося, як десь в 2011 один підстаркуватий італієць на бентлі клеїв за сусіднім столиком у «фелінні» двох студенток, одна раптом пересіла за наш столик і почала питати пана Олега: «Молодой чєловєк, как вас зовут?», «Валєра» — відповів Ляшко. «Валєра, у вас такіє глаза… как прорубь вначалє марта…». ще згадалося цікавіше…. та ні, не буду.

Податки українців ідуть у карман Ляшко: партія отримала від держави у 40 разів більше, ніж від своїх прихильників — фінансовий звіт напередодні виборів
***
за 44 роки встиг прожити таку веселу біографію, що вона явно не влізає в межі здорового глузду. з такими персонажами завжди цікаво — вони схавали квінтесенцією життя і діляться цим еліксиром з іншими.

***
вміє пробачати. по-справжньому вміє.

колись пили з ним горілку в ресторані в Черкасах, аж раптом з’явився суддя Кузьменко, котрий саджав його за грати за вказівкою Кучми. Кузьменко заледве не цілував йому руки, примовляючи: «я за Ваше здоров’я свічечки ставлю постійно…».

а Олєг Валєріч дивився на нього з такою доброзичливою зневагою, що в очах можна було прочитати: «не сци, животноє, я давно про тебе забув…».

***
він хотів би зовсім інше життя. у нього це на лобі написано. спокій, море і рибалка. садок вишневий коло хати, собаки і караоке.

сьогодні пригощав нас яблуками, котрі сам нарвав у себе в садку (Veronica Yakovleva, завтра на роботу принесу) і варенням, яке Росіта зварила з нарваних ним вишень. а ще хвалився посадженим чудернацьким пахучим деревом катальпа (Іван Полудень, то, що Ви подарили).

йому, певно, не хочеться жити так, як він живе нині. хочеться простого людського щастя…

але, менше з тим..

він вірить у свою місію. чітко і безкомпромісно. вірить настільки сильно, що ця місія сама його знаходить.

і нічого не боїться. пам’ятаю, як у січні 2014 усі, хто знав про реальні загрози (крім такого придурка, як я) переконували його уїхати за кордон на якийсь час. що він тоді зробив? вивіз сім’ю. вивіз речі. і …лишився, пішовши на Грушевського.

***
тиран. характер абсолютно невиносний. постійно кричить, матюкається і б’ється. але він ніколи не встромить ножа в спину і не здасть своїх. за своїх буде до смерті битися — я бачив. і відчував не раз, коли і минула, і нинішня влада збиралась відправити на шконки. чернігівський бульдог з мертвою хваткою, який за своїх перегризе горло будь-кому. і цінує, коли гризуть за нього. це дорожче всього.

***
«правильный человек. спасибо тебе».
(с)

***
… і як такий персонаж міг не створити партію?.. навіть дивно, що Олєг Валєріч взявся за це лише у 2011. минуло сім цікавих років від першого з’їзду. калейдоскоп людей. природній відбір. вогні війни та революції. інтриги парламенту. спокуса владою. але він такий, який був і тоді. простий. нарваний. веселий. працездатний. тільки став доволі мудріше. дорогі партійці, побратими і посестри, сьогодні все залежить вже не від нього, а від кожного з нас. sorry за пафос, це правда.

Андрій Лозовий

Читайте також: «С вами говорит будущая власть»: Ляшко позвонил Гройсману в прямом эфире (видео)