Головна популістка дня: Тимошенко, яка маніпулює ідеєю Конституції на референдумі — ця «бліда з косою» здається, скоро дограється

Номінується лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, яка забулася, що Конституції США та інших держав не приймали на референдумі

Її номінувала група «Антипопулісти» у соцмережі Facebook, передає Depo.ua.

«У Конституції США, ухваленій 1787 року, написано: «Ми, народ Сполучених Штатів…». Так само починається Конституція Франції: «Ми, французький народ…». Так само і в Японії та в інших цивілізованих країнах світу. Конституція – прерогатива народу.

Але! Тільки в нашій Конституції 1996 року народові відведені другорядні ролі. «Верховна Рада від імені народу України», – написано там. Відчуваєте різницю?» – наголошує Тимошенко у дописі на Facebook. На її переконання, ухвалювати нову Конституцію потрібно не в парламенті, а на всенародному референдумі.

Дійсно, Конституції країн, про які каже Юлія Володимирівна, починаються з «ми – народ…». Але, по-перше, вистачає Конституцій, де такої фрази немає і від цього громадяни цих країн живуть не гірше, за українців. Приміром, в Італії, Нідерландах, Австрії та багатьох інших державах. А, по-друге, в США, Франції, Японії і так далі Основний закон не приймався на референдумі.

Американська Конституція була прийнята 1787 року Конвентом, на якому зібралися 70 делегатів від 20 штатів. Конституцію Японії 1946 року затвердили в парламенті. Основний закон П’ятої республіки у Франції прийняли у 1958 році за ініціативи Шарля Де Голля, текст документу писали правники, а не ефемерний «народ». В 1962 році в державі відбувся референдум, на якому громадяни підтримали ідею всенародного обрання президента.

Наскільки відомо, Тимошенко проти президентської посади взагалі. А минулого року відбувся конституційний референдум в Туреччині. Після того, як поправки до діючої Конституції підтримав парламент. До речі, ці поправки також узаконили перехід Туреччини від парламентської до президентської форми правління. Тому пані Тимошенко, м’яко кажучи, маніпулює, підганяючи окремі факти під свій «новий курс».

Читайте далі на hyser: Украина станет колонией России: из за Тимошенко, «активным гражданам, которые хотят «своей правды», придется эмигрировать» — Эксперт рассказал, к чему приведет общественный договор Тимошенко