“Найголовніше – забезпечити безпеку”: винищувач Eurofighte ВПС НАТО випустив бойову ракету в бік території Росії

Винищувач Eurofighte ВПС Іспанії в небі над Естонією 7 серпня випадково запустив бойову ракету класу “повітря-повітря”, яка, імовірно, могла вдарити по території Росії.

Після інциденту іспанські винищувачі вивели з готовності, заявив міністр оборони Естонії Юрі Луйк, пише Postimees. До з’ясування обставин у небі над Балтією іспанців замінять італійці.

“Найголовніше – забезпечити безпеку і з’ясувати обставини того, що сталося, чим збройні сили зараз активно займаються”, – зазначив Луйк.

За даними командування ВПС, не виключено, що бойова ракета могла з’явитися в естонсько-російській прикордонній зоні або взагалі полетіти за східний кордон.

Командувач ВПС полковник Рійво Валга зазначив, що радіус польоту випущеної біля села Пангод ракети становить 100 кілометрів. Якщо ракета полетіла на схід, теоретично вона могла б потрапити в Печори або на інший бік Чудського озера.

“Росіяни б не повірили, що йдеться про нещасний випадок або випадковість. З цього росіяни зробили б великий скандал”, – наголосив керівник інституту внутрішньої безпеки Академії внутрішніх справ Ерккі Коорт.

Однак реакція Росії на інцидент не була б вкрай гострою, оскільки літак, що випустив ракету, належить Іспанії, яка раніше заявляла про скасування санкцій.

У той же час генерал у відставці Антс Лаанеотс зазначає, що є дуже багато питань щодо інциденту, оскільки, щоб випустити ракету, необхідна ціла комбінація кнопок.

Нагадаємо, що нещодавно побоювання Путіна почали збуватися: у Львові відбулась дуже значна та символічна подія — 8 червня на аеродромі у Львові почерзі приземлились 5 американських літаків ВПС США КС-135 Stratotanker/
Відзначається, що військова авіація прибула до України для проведення навчань, які проходять з 4 по 16 червня. Їх використовують для збільшення радіусу дії стратегічних бомбардувальників.

Розгортання KC-135 на території України – це частина американської стратегії захисту європейських союзників, зміцнення безпеки в Східній Європі і поліпшення військової взаємодії між країнами-членами НАТО і партнерами.

За наявними даними, американські літаки прилетіли до Львова з декількох авіабаз: RAF Mildenhall (Великобританія), McConnell AFB (Канзас, США), Beale Air Force Base (Каліфорнія, США) і бази Національної гвардії США в Іллінойсі.

Літаки KC-135 Stratotanker будуть брати участь в навчальних місіях з 4 по 16 червня 2018 року.

Також відомо що ці літаки прибули з 150 американськими військовими на борту. Ці військові будуть брати участь в навчаннях.

Нервові та істеричні заяви Путіна, про те що Россія не допустить розгортання баз НАТО біля своїх кордонів та стратегічних навчань НАТО під боком у РФ до уваги американцями аж ніяк не беруться.

Ранее Hyser нападение России на Черногорию станет концом для НАТО: о чем вели тайные переговоры Трамп с Путиным и почему Россия снова обыграла Запад