Невже це сталося: у Вашингтоні готують заходи, які повинні привести до краху путінський режим

У Вашингтоні задумалися не про покарання путінського режиму, а про заходи, які повинні привести до його краху.

Американські конгресмени заявили про підготовку нового законопроекту про санкції проти Росії. На думку законодавців від обох партій конгресу, існуючий режим санкцій поки що ні привела до тями російський режим.

«Наша мета – змінити статус-кво і ввести нищівні санкції та інші заходи проти Росії Путіна, поки він не припинить втручатися у виборчі процеси в США і здійснювати кібератаки проти американської інфраструктури, що не піде з території України і не перестане сіяти хаос в Сирії», – зазначив сенатор-республіканець Ліндсі Грем.

Нові санкції обіцяють бути досить чутливими для Росії. Вони можуть не просто привести до значних фінансових втрат, а й підірвати самі основи економіки країни-агресора. Є висока ймовірність, що від наслідків цих санкцій – тим більше, якщо вони будуть посилюватися – Росія не оговтається і після краху путінського режиму. Що вона на довгі десятиліття перетвориться в Венесуелу Євразії.

Може виникнути просте запитання: повинна була американська позиція так посилитися після того, як президент Трамп почав прямий діалог зі своїм російським колегою? І проста відповідь – безсумнівно.

Тому що саме саміт в Гельсінкі продемонстрував американському політичному істеблішменту до якої міри президент США не усвідомлює масштабів російської загрози. Небезпека підриву американської національної безпеки і демократії збільшилася в багато разів.

І тут виникає дилема – як діяти, з ким боротися? Легко сказати – з президентом Трампом, якщо вже він йде на поводу у Путіна. Але здолати Трампа не так-то просто. Ніяких реальних звинувачень проти нього немає, його популярність не знижується. І для республіканців він – свій президент, як би вони його не критикували.

Але тоді, можливо, простіше боротися з президентом Путіним і його режимом? Чи не буде Путіна при владі – не буде проблеми. Нікому буде зваблювати або шантажувати Трампа. А домогтися краху російської економіки і самого режиму не так складно. Потрібно тільки захотіти.

Ось чому в Вашингтоні задумалися не про покарання путінського режиму, а про заходи, які повинні привести до його краху. Про демонтаж режиму.

Між іншим, це той висновок, до якого прийшов свого часу президент Рональд Рейган. Не потрібно конкурувати з радянським режимом і не потрібно намагатися домовитися з божевільними. Потрібно вжити заходів, які приведуть до демонтажу режиму.

І Радянський Союз наказав довго жити.

Щось подібне може статися і з путінською Росією. Путін сам винен. Він занадто нахабно і відверто поводився в Гельсінкі. Тільки сліпий міг не помітити небезпеку, яка пов’язана з цим правителем, його режимом і його намірами по відношенню до цивілізованого світу.

Американські політики прийняли виклик Путіна.

Віталій Портніков

Раніше Hyser писав про те, що Росія простягнула руку та почала відверто клянчити гроші в США на відновлення Сирії